Kayserispor Külüp Başkanı Recep Mamur taraftara yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Göreve gelip 11 puanla sonuncu sırada aldığımız Kayserispor’umuz, o yıl sizlerin de olağanüstü desteğiyle ligde kalmayı başardı.
O acılı ve sıkıntılı günlerimizde en büyük isteğim; bir daha küme düşme hattında olmayacak, taraftarlarına ve sevenlerine üzüntüler yaşatmayacak bir kulüp oluşturmaktı.

Bu nedenle;

İdari ve mali yapımızı düzenleyecek reformlar yaptık.

Sportif  başarı, kalıcı olarak, ancak bu şekilde gelebilirdi.

Kazandığımız, Türkiye Kupası ve 2 kez katıldığımız Avrupa Kupaları’nın yanı sıra ligde özellikle büyük takımlar karşısında aldığımız önemli neticeler, hem marka değerimizi arttırdı; hem de taraftarımızın ve bizlerin gelişmiş özgüveni ile başarı çıtamızın yükselmesine neden oldu.

Bugün, bütün camiamız artık şampiyonluğa oynayacak bir kulübün isteği ve hayali içindedir.

Değerli hemşerilerim ve taraftarlarımız;

Bugün Türkiye’nin en iyi tesislerine sahip olmamıza rağmen Avrupa’nın en modern tesisini yapıyoruz ve en geç 8-9 ay içinde bu tesisimiz tamamlanacaktır. Mevcut tesislerimiz tamamen altyapıya bırakılarak Türkiye’de en önemli altyapı tesisine sahip olacağız.

Kulübümüz; kendine ait otobüsleri, araçları ve çim saha gereçleriyle adeta büyük bir sanayi işletmesi gibi olmuştur.

Bildiğiniz gibi, kulüplerimizin en büyük belası -borç- artık kulübümüze uğrayamamaktadır. Övünerek belirtmek isterim ki ekonomik olarak ülkemizin en prestijli kulübünün taraftarlarısınız.

Bugün, transfer yapma biçimimize baktığınızda şampiyonluğa sürekli oynayacak bir takımın temellerinin nasıl atıldığını görmeniz mümkündür. Yerli ve yabancı oyuncularımızın tamamı milli takım oyuncusu olmuştur. Sadece Cangele ve İlhan milli takımda değildir. Büyük bir iddia ile söylüyorum ki onlar da formamız altında milli formanın sahibi olacaklardır.

Değerli Kayserisporlular.

Kulübümüz tüm bunları yaparken, sanıldığı gibi dışarıdan ekonomik hiçbir yardım almamıştır. Bugün neye sahipsek kendi imkânlarımızla ürettik.

Sizlerden tek isteğim.

Şudur;

Bildiğiniz gibi şampiyonluğa oynamak, sadece kadro kalitesiyle olamaz. Lütfen oyuncularımıza ve teknik kadromuza yeterince coşku ve sevgi gösterin, onları yüreklendirin ve stadımızı doldurun.

Ülkemizdeki en ucuz kombine biletini yine biz satacağız. Kombinelerinizi alın.

Yalan-yanlış, kötü niyetli senaryolara itibar etmeyin ve gururla övünün ki; şu an ülkemizdeki en güçlü, en prestijli kulüplerden birinin taraftarısınız.

Bütün hemşerilerimi ve taraftarlarımı en derin saygıyla selamlarım.”

Recep MAMUR

BAŞKAN

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here