Konyaspor PAF önünde şeytanın bacağını kırdılar
KAYSERİSPOR PAF NİHAYET : 2-0
STAT: Sümer Stadı 2 No.lu saha
HAKEMLER: Bilal Emektar ** Ahmet Dinç ** Resul Özdemir ** 4. HAKEM: Abdullah Turaç ( Kayseri Bölgesi )
SAHA KOMİSERİ: Mustafa Sivaslıoğlu
KAYSERİSPOR PAF : Çağrı *** Hasan *** Rafet *** (Dk. 72 Anıl **) Murat *** Recep *** Tolga *** Fethi *** Burak ** ( Dk. 77 Yunus **) Ayhan **** Bayram ** ( Dk. 61 Armağan Kuş **)
KONYASPOR PAF : Nazmi * Ali ** Kenan * ( Dk. 37 Feyyaz **) Özgür ** Rıfat ** Ali Kireş ** Niyazi ** (Dk. 66 Eşref *) Recep ** Burak ** Ali Dere **
GOLLER: Tolga 30. saniye, Ayhan dk. 78 ( Kayserispor PAF )
PAF Liginin son sırasına demir atan ve haftalardır galibiyet özlemiyle yanıp tutuşan Kayserispor PAF, Sümer Stadı 2 No.lu Saha’da ağırladığı rakibi Konyaspor PAF’ı her iki yarıda gelen gollerle 2-0 yenerek şeytanın bacağını kırdı.
Karşılaşmaya atak giren sarı- kırmızılılar, daha 30. saniyede gelişen ilk atakta Tolga’nın golüyle 1-0 üstünlüğe ulaştılar. Bu gol konuk Konyaspor’un oyun disiplininden kopmasına ve doldur- boşalt denilen demode bir sisteme dönmesine neden oldu. Tabii bu da Kayserispor PAF’ın işine geldi.
Ancak karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında Konyaspor PAF’ın tehlikeli atağında Ali Kireş’in sert şutu Kayserispor PAF kalesinin üst direğinden dönerken konuk ekip bir golden oldu.
İlk yarı 1-0 Kayserispor PAF üstünlüğünde kapandı.
İkinci yarıda konuk Konyaspor daha etkili idi. Sağlı- sollu ataklarla beraberlik golü arayan yeşil- beyazlılar, Kayserispor defansını ve kaleci Çağrı’yı zorladılar. Kayserispor ise kontrataklarla rakibine açık verdirmeye çalıştı.
Maçın 78. dakikasında Kayserispor PAF ikinci golüne ulaştı. Bu dakikada gelişen Kayserispor atağında Ayhan topu güzel bir plase ile kaleci Nazmi’nin yanından ağlara bıraktı : 2-0
Maçın kalan süresi içinde her iki takımn çabası sonucu değiştirmedi ve Kayserispor PAF haftalar sonra maç kazanarak tribüne gelen az sayıdaki taraftarını mutlu etti.
 
( Haber- Foto : Bekir DEMİRAĞ
Kayseri Tempo Gazetesi )

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here