“Ne şehit oldu, ne gazi; pisi pisine gitti Niyazi” derler ya…Kayserispor´un başına gelen budur Kasımpaşa deplasmanında…

Maça iyi başlamışsın, işler tıkırında gidiyor. Üstüne bir de, kaleci Ramazan Köse, Welliton´a şahane bir ikramda bulunmuş ve öne geçmişsin, “Bundan iyisi, Şam´da kayısı” durumları çıkmış ortaya ve soyunma odasına önde gitmişsin. Tüm bunların üstüne Lig´de galibiyeti olmayan Paşa, psikolojik kırılmanın eşiğine gelmiş, daha ne istersin derken, hakem Ali Palabıyık haklıydı-haksızdı o ayrı ama Samba Sow´un kırmızı kart görmesi ile Kayserispor kendi fişini çekti resmen.

Tamam, bu kırmızı kırılma noktası, kabul. Ancak  kart ile birlikte, sanki her şey yerle yeksan oldu, yandı kül oldu bitti gibi bir histeriye kapılan Kayserispor, ne kadar saçmalama hakkı varsa hepsini bitamam kullandı; başta futbolcular olmak üzere, teknik kadroda dahil. Şimdi filmi başa alalım ve irdeleyelim tek tek…

Traore 22. dakikada sakatlandı, yerine Umut Bulut´u aldın; el-hak doğru karar. Devre arasında da stoper Kana Bıyık, devam edemeyeceğini söyledi. Sen kalkıp Anıl Karaer´i stopere çektin, yerine sol bek Ufuk´u aldın. Soru şu: Tercih bu mu olmalıydı, yoksa Anıl´ın solda kalması, Mjhailovic´in stoper olarak oynaması mı?

Bu tercihi de geçtik…

Gelelim esasa…

Sow kırmızı yedi. Henüz dakika 50. Takım savunmasını diri tutmak adına ne yaparsınız?

Daha net soralım, sahada kalan oyuncular içinde, fiziki diriliği ve hem hücum, hem savunma, bir de artı olarak duran top kullanma özelliği ile ön plandaki Deniz Türüç kenara alınır mı? Bu tercih ile Türüç,  Mjailoviç değişikliği mazur gösterilebilir mi?

Bu dakikadan sonra içeri alınacak tek oyuncu doğal olarak , Mjailoviç doğru ama, kim çıkmalıydı sorusu hepsinden ama hepsinden önemli…

Bakın şimdi, mantık çok basit bir doğruyu emrediyor. Kırmızı kart sonrası oyundan çıkması gereken tek isim, Welliton idi. Welliton kenara gelir, oynadığı tüm maçlarda inanılmaz mücadele eden, koşan, terinin son damlasına kadar sahada olduğunu hissettiren Umut Bulut, Welliton´un yerine santrfora geçse… Deniz Türüç sahada kalsa Kayserispor bu kadar baskı ve bunun ile birlikte üç gol yer miydi?

Sorular bu kadar basit… Umarım teknik kadro, bu değerlendirme üzerine yeniden bir hesap-kitap işine girer…

İşte size Kasımpaşa maçının niyesi, niçini?

Yanlış tercih ve bilançosu!

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here