haseki

Kayseri Büyükşehir Beledie Başkanı Mehmet Özhaseki yaptığı basın toplantısında Fenerbahçe-Kayserispor Türkiye Kupası maçını yorumladı.
Mehmet Özhaseki “Ne zaman bizim vatandaşın kafasında, daha sonra da hakemlerin kafasında 3 büyüklerin korkusu, baskısı silinirse, Türk futbolu herhalde o gün kurtulur. Onların kafasında o korku devam ederse, işimiz zor demektir. Tam tersi olsaydı, Fenerbahçe 2-1 önde olsaydı, onların da bir futbolcusu Furkan’ın pozisyonunda olsaydı, biz de faul yapsak ve verilmesiydi, hele hele Kayserispor gitse ikinci golü atsa, penaltılara gitse, Fenerbahçe’yi eleseydi, bu Fenerbahçe ya da Galatasaray fark etmez zaten, ertesi gün gazeteleri aldığınızda onların birçok yazarları var, bir kısmı hakkaniyetli, düzgün insanlar, bir kısmı da maaşlı yazarlar, hakemi boğarlardı, yaşatmazlardı.”

Mehmet Özhaseki  “Yankaya’nın Hatası Kayseri’yi Turdan etti” başlıklı Zaman Gazetesi Yazarı Ali Aydın’ın bugünkü yazısını hatırlattı. Mehmet Özhaseki, “Gayet güzel bir yazı yazmış. Anadolu’da takım kurmak için çabalayacaksınız, ayağa kaldırmak için uğraşacaksınız, 3 büyüklerle mücadele etmek için uğraşacaksınız, bir de bunun gibi tiplerle uğraşacaksınız. Kayserispor’un orada hakkı yendi. Daha sonrasında tabi Emir atamadı, ayrı bir şey. Hayırlısı olsun. Geçmişe diyeceğimiz yok, ancak haksızlığı da herkesin görmesin lazım” diye konuştu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here