Kulüpler Birliği\\\’nin İstanbul\\\’da yaptığı toplantıda Passolig, stadyumların durumu, hakem kararları gibi konular konuşuldu.

Kulüpler Birliği dün İstanbul’da çok kritik bir toplantı yaptı. Toplantının ardından Gençlerbirliği maçında hakem soyunma odasına giren FenerbahçeBaşkanı Aziz Yıldırım için yapılan kınama gündem oldu ama perde arkasında çok daha kritik konuların görüşüldüğü öğrenildi.

Birlik Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Hakem hataları ve e-bilet-Passolig aksaklıkları üzerinde durduk. Kulüpler bize beklentilerini anlattı, 17 kulübün de burada olması anlamlıydı” diyerek gündemi özetledi.

‘Farklı tutum güven sarsıyor’ 
Buna göre kulüpler, dünkü toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve MHK Başkanı Zekeriya Alp’in de olmasını istedi. Demirören’e bizzat Passolig sorunları aktarılacak, Alp’e de hakem şikayetleri dile getirilecekti. Öyle de oldu. Kulüpler Alp’e, “Hakemlerin bir standardı yok. Aynı pozisyonlara farklı kararlar güven sarsıyor” mesajını iletti. Asıl gündem ise Passolig’di. Kulüp temsilcileri, “Statların hali ortada. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Ya sorunlar çözülsün ya da iptal edelim” diyerek 4 şikayet başlığı belirledi.

1- Turnike yetersizliği 
Kulüpler, statlar tam kapasiteye ulaşmamasına rağmen turnike yetersizliğinden şikayetçi. İlerleyen süreçte ilginin artması halinde bunun en büyük sorun olacağı görüşü hakim. Daha önce bu anlamda yapılan başvurulara firmadan olumlu yanıt gelmediği kaydedildi.

2- Kart çıkarma zorunluluğu 
Kulüpler, temelde e-bilet olayına değil taraftarın kart çıkarma zorunluluğu olan bir uygulamaya karşı olduğunu belirtti. Bu zorunluluğa yeni bir formül ve kart devir işlemlerine de kolaylık istenecek.

3- Teknik aksaklıklar 
Passolig kartı olan, giriş SMS’i alanların ya da son gün maça gelecek olanların yaşadığı gişe önü sorunları anlatıldı. Yaşanan teknik sorunlar için altyapı eksikliğine vurgu yapıldı.

4- Yetkili sayısı azlığı 
Statlarda taraftarın en büyük şikayetlerinden birinin Passolig yetkilisi azlığı ile alakalı olduğu bildirildi. Yöneticiler ve güvenliklerin direkt taraftar şikayetleriyle burun buruna kaldığı, firmanın yetersiz kaldığı kaydedildi.

En kritik görüşme 
Federasyon Başkanı Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve bazı kulüp temsilcileri bugün soluğu Ankara’da alacak. Önce saat 10.00’da Spor Bakanı Çağatay Kılıç’ın kapısını çalacak. Ardından heyetin yeni adresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Son dakikada program değişikliği olmazsa Erdoğan’a sıkıntılar aktarılacak, “Çözemezsek iş çok kötüye gidiyor” ifadesi kullanılacak. Programda bir değişiklik olursa önümüzdeki hafta başı aynı heyet tekrar Erdoğan’ın kapısını çalacak.

\\\’Burası dağbaşı değil\\\’ 
Kulüpler Birliği ve Federasyon, Gençlerbirliği maçında hakem odasına inen Aziz Yıldırım için, 17 kulüp imzalı bir kınama yayınladı. TFF Başkanı Demirören de, “Burası Türkiye, dağbaşı değil. Türk Bayrağı’nın, TFF’nin olduğu yerde kimse soyunma odası basamaz” çıkışını yaptı.

Gözler Yıldırım\\\’da 
Gelişmelerin ardından gözler Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a çevrildi. Yıldırım’ın Kulüpler Birliği ve TFF’nin yaptığı kınama başta olmak üzere gündeme dair çarpıcı açıklamalar yapması bekleniyor. Aziz Yıldırım’ın saat 14.00’te basının karşısına geçeceği belirtildi.

Fanatik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here