PFDK

Dün(Pazartesi) TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yapmış olduğu açıklamada bir çok kulübün PFDK’ya sevk edildiği belirtilmişti.
Kayserispor Kulübüne 1 Mayıs 2012 tarihinde PFDK’ya sevk edildiğine dair yazı tebliğ edildi.
Bunun üzerine Kayserispor Yönetimi Kurulu PFDK’ya sevk edilme ile ilgili aşağıdaki açıklamaları ve belgeleri sunmuştur.


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından kulübümüzden istenen savunma ve savunulması talep edilen iddiaya ilişkin TFF ve mahkeme tespitlerini ekte kamuoyu ile paylaşmaktayız.

Tetkik edilen belgeler dahilinde hukukçularımızın da anılan müsabaka ve müsabakaya ilişkin bulgu ve tespitlere karşı nasıl bir savunma yapılabileceği konusunda çaresiz kaldıklarını belirtmemiz gerekir. Zira istenen savunma yazısı içinden de görüleceği üzere kulübümüzün hiçbir yetkilisi veya sporcusunun herhangi bir hukuka aykırı faaliyetinin bulunmadığı açıkça belirtilerek savunma talep edilmiştir.

Savunma yapabilmek için en basitinden hukuken ortada bir suçlamanın var olması gerekirken hiçbir suçlama ileri sürülmeksizin ve masumiyetimiz daha en başında da açıkça belirtilmişken nasıl bir savunma yapabileceğimizi anlayabilmiş değiliz. Bu durum bile başlı başına yürütülen sürecin ne kadar sağlıksız olduğunu gözler önüne sermekte, bir başka açıdan da savunma hakkımızı kısıtlamakta ve mesnetsiz bir şekilde yargılanmama hakkımızı da elimizden almaktadır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kayserispor Kulübü

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here