Kayserispor yeni sezon öncesi bilet yüklemelerinde sorun yaşanmaması adına resmi sitesinden bir duyuru yayınladı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“2017 – 2018 İlhan Cavcav Futbol sezonu  Kadir Has stadyumunda maç izleyecek engelli taraftarlarımızın maç bileti yüklemeleri  ile ilgili bir kısım tereddütler yaşadığı  müşahede edilmiş olup, konunun aşağıdaki şekilde kamuoyunun bilgisine sunulmasının faydalı olacağı değerlendirilmiştir.

1 Kadir Has stadyumunda engelli spor severler için ayrılmış kontenjan 138 dir. ( asansör yeri, ayrılan koltukların özelliği dikkate alınarak vs.)

2 Bu  kontenjan dahilinde engelli taraftarlarımızın sadece kendilerine, ait Başbakanlık ilgili kurumundan onaylı engelli kartı olması kaydıyla vizesi yapılmış Passolig kartlarına ücretsiz bilet yüklemesi yapılacaktır.

3 Engel oranının %70 ve üzerinde olması  halinde taraftarımız yanında bir refakatçı için de vizesi yapılmış Passolig kartı olması kaydıyla   ücretsiz bilet yüklemesi yapılacaktır.

4 Bilet yükleme işlemi; mevzuat gereği her maçtan önce, maç biletlerinin satışa çıktığında ve her maç için ayrı ayrı yapılabilecektir.

5 Taraftarlarımız ve / veya  varsa refakatçısı için yüklenen maç biletinin bir başkasına devri  sistemden bloke edilecektir.

6 TFF tarafından belirlenen kontenjandan fazla sayıda engelli taraftar bileti talebi söz konusu olduğunda artan sayıdaki maç bileti bedeli  ( şartlar diğer alanlarda müsabaka izlemeye engel olmaması halinde ) Kulübümüz Yönetim Kurulunca karşılanacaktır.

7 Engelli kartı sahibi taraftarımız için ücretsiz bilet yüklemesi maç biletlerinin satışa çıktığı anda sistemsel olarak yapılabileceğinden dolayı, şimdilik yükleme işlemi yapılamamaktadır.

Konuyla ilgili meydana gelecek gelişmeler ayrıca duyurulacaktır.

Saygılarımızla

Kayserispor Kulübü”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here