Basın Açıklaması | 2017-18 futbol sezonunun özellikle ilk yarısında kendine yakışan bir futbol oynayıp, bunu skorlara da yansıtan KAYSERİSPORumuz, ikinci yarıdaki performans düşüşüne ve diğer olumsuz şartlara rağmen sezonu rahat bir konumda tamamlamıştır.

Özellikle son yıllarda, “ligde kalma” nın başarı olarak algılandığı bir ortamda yönetim olarak ligde rahat bir şekilde kalmanın kıymetini bilmekle birlikte, geçtiğimiz sezonda, hedefimiz üst sıralardı. Bu yıl ki mücadelemizde de amacımız yine yukarılar olacaktır. Başkan ve yönetim olarak bizler bu hedef doğrultusunda gerekli tedbirleri alacak, tüm sezon boyunca teknik heyet, oyuncu grubu ve büyük taraftarımızla omuz omuza,büyük bir inançla zirvelere ulaşmaya çalışacağız.

Bu hedeflerimiz doğrultusunda, takımımızın başına getirmiş olduğumuz ,teknik direktörümüz Ertuğrul SAĞLAM ile birlikte tüm çalışmalar devam etmekte, bu arada takıma düşünülen oyuncu takviyeleri de yapılmaktadır.

Yönetimimiz ve teknik heyetin yapmış olduğu çalışmalar sonunda takviye yapılması gereken bölgeler tesbit edilmiş, 1 solbek, 2 orta saha ve 2 kanat oyuncusu takviyesinin hedeflerimiz açısından isabetli olacağına karar verilmiştir.

Bu tesbit ve karardan sonra, ülkemizdeki birçok takımın transfer listesinde olan (solbek) Sakıp AYTAÇ, (orta saha) Hasan Hüseyin ACAR’la prensip anlaşmaları yapılmış, önümüzdeki 1-2 gün içerisinde resmi sözleşmeler imzalanacaktır.

Ayrıca, 1 orta saha ve 2 kanat oyuncusuyla da görüşmelerimiz son noktalara gelmek üzeredir.Önümüzdeki hafta içinde bu transferlerin de netleşmesiyle birlikte “alınacak oyuncu ” anlamında hedefine ulaşacak olan KAYSERİSPORumuz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda, transferi en erken tamamlayıp, hazırlık kamplarına eksiksiz giren takımlardan birisi olacaktır.

Bu çalışmalar ve transferler yapılmaya çalışılırken maddi-manevi hangi zorluk ve sıkıntılarla karşılaştığımızı tahmin etmek zor olmayacaktır. Ancak, bazı gelişmelerin yaşanması da bizleri motive etmekte, zorlukları aşma mücadelesinde yönetimimize moral vermektedir.

Örneğin;

Geçtiğimiz sezon, birçok talibinin olmasına rağmen, birebir görüşmelerle hedeflerimiz konusunda ikna edip başka kulüplerde kazanabileceğinin yarısından daha az garanti ücretle KAYSERİSPORumuza getirdiğimiz Asamoah GYAN, bilindiği gibi sakatlık, şanssızlık veya başka teknik nedenlerle yeterli forma şansı bulamamış ve hem kendi adına, hem de takımımız adına beklentileri karşılayamamıştır.

1+1 yıllık daha sözleşmesi olan oyuncumuzun kontratı ve ekonomik şartları geçtiğimiz yılda olduğu gibi devam etmektedir. Yani performansına bakılmaksızın, diğer oyuncularda olduğu gibi kontratı gereği, bu yıl içinde KAYSERİSPORumuzdan alacağı garanti bir bedel vardır.

Buna rağmen;

Her ne sebeple olursa olsun geçtiğimiz yılki performansından kendisi de memnun olmayan oyuncumuz tatilde olmasına rağmen bizimle devamlı irtibatta olmuş, kendi irade ve isteği ile yeni bir kontrat imzalayarak kulübümüze göndermiştir.

Bu yeni kontrata göre, GYAN kendi garanti ücretini %50-60 oranında düşürmüş, performans karşılığı ödemeyi ön plana çıkarmış, geçtiğimiz yıldan kalan ve bu yıl ödememiz gereken bir miktar alacağından da vazgeçmiştir.Bunu yaparken de başkana olan saygısından ve özellikle taraftarın kendisinin Kayseri’ye gelişindeki karşılanmasından bahsetmiştir.

Asamoah GYAN, mecbur olmadığı halde garanti ücret ve alacakları konusunda fedakarlık yaparken, takımımıza transfer etmek istediğimiz bazı oyunculara da çok ciddi referans olmaktadır. Önümüzdeki sezonda, futbol olarak da takımımızın ve hocamızın en önemli silahlarından birisi olacağına inandığımız oyuncumuzun bu örnek ve karakterli davranışlarını takdirle karşılıyor, futbol dünyasındaki diğer oyunculara örnek olmasını diliyor, yazılı bir taahhüdümüz olmamasına rağmen üst düzey performansı durumunda, konunun yönetimimizce tekrar değerlendirebileceğini ifade etmek istiyoruz.

Kamuoyuna duyurulur…

KAYSERİSPOR KULÜBÜ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here