Bilindiği üzere,Kayserimizin çok önemli bir değeri olan KAYSERİSPORumuzu bulunduğu maddi-manevi büyük sıkıntılardan kurtarmak üzere  fahri başkanlarımız;sayın Bakanımız MEHMET ÖZHASEKİ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK’le birlikte şehrin ileri gelenleri tarafından göreve davet edilen Dr. Erol BEDİR 2017 yılbaşı itibari ile fahri olarak çalışmaya başlamış ve öncelikle mevcut kadrodaki futbolcuların durumuna el atmıştır. Dr. Erol Bedir çalışmaya başlamadan önce hemen tüm futbolcu kadrosu alacakları nedeniyle sözleşme fesih hakkına sahipken ,yapılan görüşme ve ödemeler sonucu önceden fesih işlemi yapan 2 futbolcu hariç  (Nakoulma ve Mijailoviç ) diğer bütün futbolcular kadroda tutulmuştur.

Takımımızın puan açısından içerisinde bulunduğu durumun aşılması içinse takımın başına teknik direktör olarak Sergen YALÇIN getirilmiş ve teknik heyetin yapmış olduğu tespitler sonucunda  eksik  yerlere transfer çalışması yapılmış ve 6 futbolcuyla anlaşılmış olup, 1-2 futbolcu ile de görüşmeler sürdürülmektedir.

Takıma takviye için yapılan transfer görüşmeleri sırasında ortaya çıkan 12.000.000 TL lik federasyon borcu ise çok sürpriz bir şekilde karşımıza çıkmıştır.

Yapılan transferlere lisans çıkarmak  için bu bedelin federasyona 19.01.2017 tarihi itibariyle yatırılması ve SGK ve maliyeden de borçsuz kağıdının alınması da yasal zorunluluktur.

Yapılan yoğun çalışmalar sonunda  fahri başkanlarımız, Bakanımız  Sn. Mehmet ÖZHASEKİ ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa ÇELİK‘in yoğun gayretleri ve kendisini fahri görevli kabul eden Dr.Erol BEDİR‘in maddi manevi katkısı sonucu transfer ve lisans çıkarma işlemlerinin önündeki tüm engeller kaldırılmış ve mevcut kadromuza ilaveten ;Douglas Ferreira (Daglao), Adewole Raheem Lawal, Güray Vural, Rajko Rotman, Hakan Aslantaş, Efe Özaslan‘ın transferleri gerçekleştirilmiş ve lisansları çıkartılarak teknik heyetin görev vermesi durumunda; 21.01.2017 tarihinde oynanacak olan Akhisar BelediyeSpor maçında görev yapmalarına bir engel kalmamıştır. İlave 1-2 transfer çalışmamızda devam etmekte olup, gerçekleştiğinde taraftarlarımıza duyurulacaktır.

Ayrıca,

24.01.2017 tarihinde teknik heyet ve fahri yönetim Kayseri’de toplanıp; izinden geç dönen ve henüz  takım antrenmanlarına katılmamış olan oyuncumuz Welliton‘un durumunu ve kadro şişkinliği söz konusu olur  ise takımdan ayrılacaklarını durumunu belirleyecektir.

KAYSERİSPORUMUZ,

Özellikle son haftalarda ulusal ve yerel basın, değerli hemşerilerimiz ve taraftarlarımız tarafından yoğun bir şekilde takip edilmekte; YENİ YÖNETİM, çalışma şekli, şeffaflığı ve maddi manevi gayretleri nedeniyle büyük takdir toplamaktadır.

Sevgili taraftarlarımızın motivasyonu ve şehrimizin desteği kulübümüzün arkasında olduğu müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz  zorluk olmadığına inanıyoruz.

Saygı ve Sevgiler……

Kayserispor Kulubü

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here