uefa

uefa

Şike soruşturması yeni bir boyut kazanıyor. UEFA Disiplin Kurulu müfettişleri zaten uzun süredir gündemlerinde olan raporu tamamlayarak UEFA Disiplin Kurulu’na gönderdi. TFF Başkan Vekili Ufuk Özerten konu hakkında Ajansspor’a “Şu anda UEFA’dan TFF’ye intikal eden herhangi bir şey yok” dedi ancak, bu süreçte UEFA tarafından resmi açıklama yayınlandı. 

-BEŞİKTAŞ- 
Beşiktaş Kulübü ve iki kulüp yetkilisi hakkında soruşturma açan UEFA, 2011 Türkiye Kupası’nda şike yapıldığı iddiası ile siyah beyazlı kulübü Disiplin Kurulu’na sevkettiğini duyurdu. Beşiktaş’ın dosyası 21 Haziran’da görülecek. Beşiktaş 19 Haziran tarihine kadar savunmasını bildirecek. UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, Beşiktaş’la birlikte, Rumen temsilcisi Steaua Bükreş’in de dosyasını görüşecek. 

-FENERBAHÇE- 
UEFA, Fenerbahçe Kulübü ve 5 yöneticisi hakkında da soruşturmanın tamamlandığını duyurdu. UEFA Disiplin Müfettişi bulgularını UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu’na iletirken, Fenerbahçe Kulübü ve 5 yöneticisi hakkında da önümüzdeki süreçte karar verileceği ifade edildi. 

Sarı lacivertli ekibin genel olarak şike suçundan yargılanacağı görüşme, 22 Haziran’da yapılacak. Sarı lacivertli kulübün 20 Haziran tarihine kadar savunmasını UEFA’ya teslim etmesi gerekiyor. 

Disiplin Kurulu İsviçre’nin Nyon kentinde basına kapalı olan toplanacak ve 24 Haziran’dan itibaren konu hakkında karar verilecek ve 1 hafta içinde bu karar açıklanacak.

Bu duruma göre;
Bursaspor’un Şampiyonlar Ligine,
Kayserispor’un UEFA Kupasında gitmesi ihtimal olacak.

 

Avrupa Listesi..
1- Galatasaray (Şampiyonlar Ligi)
2- Bursaspor (Şampiyonlar Ligi Ön eleme)
3- Kayserispor (UEFA Avrupa Ligi)
4- Kasımpaşa (UEFA Avrupa Ligi)
5- Trabzonspor (UEFA Avrupa Ligi)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here