Hiç lafı dolandırmadan düşüncemi söyleyeceğim…
Kayserispor yönetimi hemen yarın takımın başına Karl Heinz Feldkamp’ı getirsin.
Bu sene UEFA’ya giderler. Önümüzdeki sene yani 2010-2011 sezonunda şampiyonluk mücadelesi verirler. Ve en az 4-5 oyuncuyu da milli takıma gönderirler.
Düşüncem şudur. Süleyman Hurma’yı ve Kayserispor yönetimini çok beğeniyorum. Çok doğru transferler yapıyorlar, çok iyi bir maddi alt yapı hazırlıyorlar. Üstelik bir çok genç potansiyelli oyuncuyu Kayserispor’un geleceği olsun diye Kayserispor’a kazandırıyorlar.

Bir teknik direktör Kayserispor özelinde bundan daha fazlasını bekleyemez yönetiminden.

Fakat yönetim ne kadar başarılıysa (ki kurdukları kadro bence Bursaspor’dan da Trabzonspor’dan da daha kaliteli) Teknik direktörleri de o kadar başarısız. Vizyonsuz.

Tolunay Hoca, Ziya Doğan… Bunların bazı güzel yanları olabildiği gibi… Bir takımı yukarılara çıkarak marifetleri de malesef yok.
Bu adamlar seni küme düşürmez tamam. Ama imkanı yok, sınıfta atlayamazsın bu adamlarla.

Fenerbahçe’ye penaltı atarken korkudan gözlerini kapatan. Golü biri ona söyledikten sonra ayağa kalkıp, eliyle geri gidin geri gidin işareti yapan adamdan ne vizyon bekleyebilirsinizki?

Değil şimdi! 3 yıldır ne vermiş ki? Ne kadar ileri taşımış ki?

Geçen sene iyi paralara Aghahowa alınmış, Olembe alıınmış. Sistemde kullanılamamış boşa gitmiş. Turgay yine keza öyle.
Eren müthiş bir sakatlık geçirmiş, Abdullah yine öyle. Kimsenin üstüne koymasını sağlayamıyor bu Tolunay Kafkas.

Oyuncularını bireysel anlamda geliştiremiyor.

Eee kimdir bu işin üstadı? Karl Heinz Feldkamp tabiki.

Ön yargılarınızdan sıyrılın. 1993’te devamında UEFA kupasıyla taçlanacak Galatasaray efsane kadrosu onun zamanında onun sayesinde kurulmuştur.
2007 atılan Galatasaray devrimi yine onun sayesinde atılmıştır.

Üstelik bu devrimleri üstün karizma ve baskın karakteriyle başarırken. Bir yandan üstatlığı sayesinde oyuncularının hemen hepsine birçok şey katmıştır kendisi.

Bakınız 1993’te Okan, Arif, Hakan Şükür, Bülent, Tugay gibi oyuncuları çıkarırken…
Dönemin orta halli oyuncularından Suat Kaya, Küçük Yusuf, Hamza Hamzaoğlu, Mustafa Kocabey’den de bir star yaratmayı bilmişti Kalli.

Tıpkı, Servet Çetin’i 26 yaşından sonra futbolcu yapabildiği gibi. Futbolcu yapması yeterli kalmadı, star yaptı üstüne… Pozisyon almayı, markajı öğretti Servet’e.
2007’de de Uğur Uçar, Emre Güngör, Hakan Balta, Mehmet Topal, Barış Özbek gibi gençleri beş kuruş para harcamadan çıkarmıştır.
Aynı dönem Servet’ten ziyade. Nonda’dan, (sene sonu kafasını almayı düşündüğü) Hakan’dan, Ümit’ten tam performans almayı bilmiştir.
Arda’ya savunma yapmayı kendisi öğretmiştir. Küçük, çıt kırıldım, sirk maymunu topçusu olmaktan, star futbolcu olmaya Feldkamp götürmüştür Arda’yı. (şimdilerde unutuyor o savunma becerilerini nedense)

Ve Troisi’den de bir Arda yaratabileceği gerçeği mevcuttur. Hatta Cangele’den de…
Biri yedek klubesinde Troisi’yi tek kelimeyle harcarken, Feldkamp kendisini star yapabilir!

Nihayetinde yazıktır efendim Gökhan Değirmenci’ye, Hakan Aslantaş’a, Eren Güngör’e, Serdar Kesimal’a, Umut Koçin’e, Abdullah Durak’a, Furkan Öçzal’a, Troisi’ye, Semih Aydilek’e, Yaser Hacımustafaoğlu’na, Merter Yüce’ye, Ömer Şişmanoğlu’na, Savaş Yılmaz’a ve daha bir sürü üstün potansiyelli Kayserispor oyuncusuna yazıktır.
Böyle potansiyel heba edilmesin.

Gerekirse, Kalli’nin ayaklarına kapanılsın, getirilsin Kayseri’ye.
Zira bu işi de Kayserililerden iyi kimse yapamaz zaten.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here