http://www.kayserispor.org/takimimi-90-dk-izlemek-istiyorum-lig-tv.html linkindeki yazımızda (Temmuz 2009) Kayserispor’ un tüm maçlarının LigTv’ den yayınlanması için birşeyler yapılması gerektiğini yazmış ve bir kampanya başlatmıştık.

 

Bu kampanyayı birçok internet platformunda dillendirmiştik. Arkadaşlarımız ve hatta başka takımın taraftarı olan arkadaşlarımız LigTv’ ye telefonlar açtılar, mailler fakslar yolladılar ve herkes takımının maçını 90 dk izlemek istediklerini haykırdı. Aksi durumda ise Ligtv üyeliğini kapatacağını ilan ettiler.

 

Ben kendi adıma 10′ un üzerinde faks ve mail gönderdim. Telefon açtım ve isteğimi belirttim. Ardından isteğim yerine getirilmeyince aboneliğimi kapattım. LigTv’ den 5-6 defa arandım. Ödediğim aylık paranın yarısına devam etmemi istediler, kabul etmedim. Sorun para değildi…

Digiturk ihaleyi eski bedelin %121 fazlasına aldığında ise daha da umutlandım ve Ligtv’ ye ulaşıp maçlarımızın yayınlanması durumunda tekrar LigTv’ ye abone olacağımı söyledim.

 

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=72452 linkinde videoda LigTv 9 maçın tamamının naklen  yayınlanacağını açıklıyor. Örnek verirken de ilk olarak Kayseri’ yi söylüyor. Sadece Kayserispor maçını izleyecek bir paket alabileceğimizi de ilan ediyor. Bunun ücreti için de 3 litre benzini adres gösteriyor. Bu olay mutluluk verici.

Girişimlerimizin bu kararın alınmasında katkısı oldu mu bilinmez ancak gelinen noktanın Kayserispor’ un ve Kayserispor Taraftarının menfaatine olduğu kesin.

 

Bu durumda Kayserili, Anadolulu Kayserispor’ un maçlarını izleyebilecek, İstanbul’ daki Spor Yazarları Anadolu Takımlarını da izleyebilecek ve basında Anadolu Takımları daha fazla görünecek, Kayserispor Taraftar Sayısı hızla artacak. Bu uygulama ile Yönetim de kombine politikasını gözden geçirmek zorunda kalacak (bu konuya daha sonra eğileceğiz).

 

Bu karar Türk Futbolu için tarihi bir karardır. Türk Futbolu üzerindeki İstanbul sömürüsünün biteceği günlerin habercisidir. Bu karar sayesinde Anadolu’ dan yeni şampiyonlar çıkacaktır. Anadolu insanı kendi şehrinin takımını tutmanın zevkini yaşayabilecektir.

 

Yolumuz uzun ancak inanın, çok hızlı yürüyoruz.

 

Serdar Erbaşı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here