Transfer sezonu biraz hızlı açıldı bu sene, daha Ağustos’u görmeden takımlar transferi kapattı desek yeri. Keita’ydı, Topuz’du, Nihat’tı derken arkaplanda kalan birçok tranfer oldu elbette, bunların genç oyuncu ayağına göz atalım beraber.

Genç oyuncu transferi deyince ilk önce Kayserispor’dan söz etmemiz gerekiyor. Artık bu transferleri bir kulüp politikası haline getirdiler, hatta işi biraz abarttılar desek yeri. Bu sene transfer ettikleri en yaşlı oyuncunun Mehmet Topuz transferi sırasında takas yoluyla aldıkları 1984 doğumlu Gökhan Emreciksin olduğunu söylesek yeterli olur sanırım. Kayserispor’un Gökhan Emreciksin, Hakan Aslantaş ve Merter Yüce haricindeki tüm transferleri 21 yaş ve altı oyunculardan oluşuyor.

semih-aydilek

Bu oyunculara baktığımızda genelde yurtdışında çeşitli takımların altyapılarında görev yapan oyuncular olduğunu görüyoruz. Ümit milli takımda da forma giyen forvet Ömer Şişmanoğlu St. Pauli’den alındı, aynı şekilde stoper Serdar Kesimal Köln’den transfer edildi. Bu transferlerde geçen sene çok uygun bir maliyetle alınan ve performansıyla milli takıma kadar yükselen Eren Güngör’ün referans alındığını düşünüyorum. Zaten bu transferden memnun olduklarını yine Altay’dan Gökhan Değirmenci’yi transfer ederek belli etmişlerdi devre arasında, bu sezon sonunda da Altay’dan serbest kalan Merter Yüce’yle sözleşme yaptılar.

Bugün bu transferlere bir yenisi eklenmiş, Semih Aydilek Birmingham’dan alınmış. Semih’in transferini diğer oyunculardan ayırmak lazım zira gerçekten zor bir transferdi. Geçen sezonun başında Galatasaray gerçekten çok uğraşmıştı bu transfer için ama Birmingham bırakmamıştı. Daha sonra oynaması için Motherwell’e kiralandı Semih. Kiralık dönem dönüşleri transferler için en uygun zamanlardan biridir, Kayserispor da fırsatı iyi kollayıp işi bitirmiş. 18 yaş altı milli takımına kadar Türkiye forması giyiyordu Semih, daha sonra Almanya’yı tercih etmişti. Almanya’nın oyuncu havuzunda hala yer buluyor kendisine, Kayserispor’a transferi milli takım tercihini etkileyecek mi, göreceğiz.

Kaynak: 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here