Kayserispor Taraftar Dernekleri Sivas’ta oynanan Sivasspor-Kayserispor maçında, Kayserispor taraftarlarının maçın başında dışarı çıkartılması üzerine ortak basın açıklmasında bulundu.

 

[stextbox id=”grey”]

 

KAPALI KALE GRUBU VE KAYSERİSPOR-EU DERNEĞİ
ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Bugün oynanan Sivasspor-Kayserispor maçında malesef insanlık ayıbı yaşanmıştır.
Stadlardan holiganizm ve şiddetin uzaklaşması için kanunlar çıkarılırken ne yazık ki bu şiddeti bizzat güvenlik güçleri göstermiştir.
Karşılaşmanın 15.dakikasında her maçta rakip taraftarlar arasında yaşanabilecek karşılıklı atışmalar yaşanırken,kimin ve neye istinaden uyguladığını anlamadığımız bir şekilde emniyet güçleri tarafından dışarı çıkartılarak maç izleme hakkımız elimizden alınmıştır.
Çıkarılma esnasında ve çıkarıldıktan sonra otobüslere binerken taraftarlarımız darp edilmişlerdir.
Dünyada ilk defa eşine rastlanmaksızın emniyet güçlerince bazı otobüslerin camları kırılmış,bazı taraftarlarımız darp nedeniyle yaralanmıştır.
Karşılaşmayı izlemeye giden yaklaşık 5 otobüs taraftarımız ne yazıkki maç izleyemeden,takımına destek olmadan 15 dakika içinde  haksız yere dışarı çıkarılıp geri yollanmıştır.

Geçen sezonda bir benzer olay yaşanmış sırf “Sivas kümeye”tezehüratı ev sahibi taraftarı tahrik ediyor diye keyfi olarak taraftarımız dışarı çıkarılmış,bunun yanında çıkarılırken yine linç edilmiştir.
İnsanlık dışı muamelenin  cep telefonu ile çekilmiş görüntüleri elimizde olup taraftar sitemizde yayınlanmıştır.
Bu artık bir alışkanlık bir taktik haline çevrilmiştir.Sivas’a gidip  ağzımı açmadan maç izlesek bile bayrak asmak bahanesiyle bile atılacağımızı düşünmekteyiz.

Bir deplasman takımı taraftarının tribünlerden atılmasının kararını kim hangi kriterlere göre belirlemektedir.
Kayserispor Taraftarı’nın dışarı atılmasından TFF temsilcisi ve maç hakeminin haberi ve kararı varmıdır.
Yerel idareciler neye göre karar verip deplasman seyircisini çıkarmaktadır.
Ayrıca çıkarılan taraftara uygulanan linç neyle anlatılabilir.

Bu uygulamaları yapan Sivas  Emniyetini kınıyoruz.
Başta  Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül’ü Kayserili Taraftar’lara uygulanan bu vahşete el koymaya ve iç işleri bakanımızıda göreve davet ediyoruz.
Yerel yönetim idarecilerimizi  ve tribünde oturan ancak ne  olup ne bitiyor diye yanımıza dahi gelmeyen Kayseriporlu Yöneticileri bu olaylara tepki koymaya,Kayserispor Taraftarı’na sahip çıkmaya çağırıyoruz.
KAPALI KALE GRUBU
KAYSERİSPOR-EU TAR.DER.

[/stextbox]


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here