KAYSERİSPOR VE ERCİYESSPOR TARAFTARLAR DERNEGİ VE KAYSERİSPOR-EU VE HOL.KAYSERİSPORLULAR DERNEGİ

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
 
 
 
Bilindigi üzere son haftalarda ulusal ve yerel medyada, Kayserispor kulübü, yönetim, taraftar konulu çeşitli haberler ve yorumlar yapılmaktadır.
 
Bu konularda Kayserispor taraftarı genellenilerek taraftarın bütünün Kayserispor başkanı, yönetimi ve menejerine karşıymış gibi gösterilmektedir.
 
Yeni kurulmuş ve küçük bir grubun kasıtlı yaptıgı açıklamalar taraftarın geneline mal edilerek, gündemde tutulmakta ve bundan hem Kayserispor kulübü
hemde Kayserispor taraftarı zarar görmektedir.

Bazı konularda derneklerimizin ve taraftarın büyük bölümünün görüşlerinin bilinmesinde fayda vardır.
 
Öncelikle gercek Kayserispor taraftarı Kayserispor menfatlerinin dışında, kendi menfaatlerini düşünemez.
 
Bu baglamda Kayserispor taraftarı olarak, kulüp yönetiminin belirlemiş oldugu sabit bilet fiyat politikasını destekliyoruz.
 
Bedava bilete, amatör maç fiyatına bilete karşıyız.Taraftar olarak kulubümuze kombine yada bilet alarak maça gidip katkıda bulunmayı taraftar görevi olarak görmekteyiz.
Bir elin parmakları kadar sayısı olan bir grubun kasıtlı olarak "bilet 1tl olsun"açıklamaları samimiyet dışı olup, ne yazıktır ki  ulusal ve yerel medyada taraftarın geneline mal edilerek haftalardır kullanılıp kayserispor taraftarının geneli belesçi veya 10tl’yi vermek istemiyolar gibi gösterilmektedir.
 
Bu olay gercegi yansıtmamakta olup böyle düşünenlerin sayısı bir elin parmakları kadardır.
 
Maçlara aile ve çocuklarında gelebilmesi için kesinlikle küfüre karşıyız.
Fakat maça gelip biletini alarak giren ve takımının oynadıgı futbolu begenmeyen taraftarın en demokratik hakkı olan,küfürsüz kırıp dökmeden medenice istifaya davet etmesi yada protesto etmeside yadırganmamalıdır.

Tabiki ve kesin olan şu ki küfür ve hakaret olmaması kosuluyla bunlar saygıyla karşılanmalı, taraftarında takımın üzerindeki görüşlerine deger verilmelidir.

Başka bir konuysa yeni stadımızın yapılmasıyla stadyumda pankart asmak, davul sokmak gibi konularda zorluklarla karşılaşmaktayız.

Bilinmelidir ki tribünler bir tiyatro olarak degil bir eglence yeri gibi görülmelidir.Bu yüzden tribünlerin görsel güzelligi olan pankart ve davul konusunda emiyet, belediye, yönetim taraftar olarak bir ortak noktada buluşulmasını istiyoruz.
 
Ayrıca takımın profosyonelleşmesi,büyümesi, ekonomik açıdan tarihinin en rahat dönemlerini görmesinde büyük emekleri bulunan sayın baskanımız RECEP MAMUR ve menejerimiz sayın SÜLEYMAN HURMA’ya karşı yapılan kasıtlı yıpratma ve karalama kampanyasında taraftar olarak yanlarında oldugumuzu,yazılan çizilen şeylere itibar etmedigimizi ve yapılan bu kasıtlı kampanyaların şahıslara degil Kayserispor kulübüne zarar vereceginin bilinmesi, bu kampanyalarında taraftar olarak karşısında olacagımızı kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla
 
KAYSERİSPOR VE ERCİYESSPOR TARAFTARLAR DERNEGİ
2.BAŞKANI
SANCAR BAGCI
 
KAYSERİSPOR-EU VE HOL.KAYSERİSPORLULAR DERNEGİ
BAŞKANI
SADIK DARICI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here