ucaday Ocak-2014 Bir önce ki ayda; Prosinecki istifa etmiş ve tekrar geri dönmüştü. Hali ile Yıl başından sonra Hoca arayışı ile geçirdik. Sürecin çok uzaması Kayserispor’a çok zarar verdi. Taraftarların ise giden futbolcuların yerine biran önce takviye bekliyor. Yönetim ise Yeni gelecek hoca ile takviye yapmak istiyordu. Ama unutulan bir şey vardı. Bu da ZAMAN. Kayserispor Teknik Direktör için hızlı bir başlangıç yapmak istemesi ile basına bazı isimler düşmeye başladı. Mustafa Denizli, Abdullah Avcı ve Şenol Güneş. Bunlara ek olarak Abdullah Ercan ismini de dahil edebiliriz. Bu hocalar içerisinden Mustafa Denizli ve Şenol Güneş bir adım da önde bulunuyorlardı. Şenol Güneş görüşmelerini ise Trabzon basınının deklare etmesi bu görüşmeleri destekler nitelikte idi. (01.01.2014)

senol-gunesabdullah-avci-730

Bu arada basında iyice ayyuka çıkan Şenol Güneş görüşmelerinden sonra #Güneş ‘in Kayserispor’a sıcak bakmadığı duyuldu. Bunun üzerine  Kayserispor Abdullah #Avcı ile görüşmeye hız verdi. (02.01.2014) salih-dursun

Bu arada 3 bizans (pardon) İstanbul takımı boş durmuyor ve elimizdeki futbolculara kancayı takmışlardı. #Galatasaray özellikle #Salih Dursun ile ilgilenmeye başladı. Kayserispor ise gündeminde olan #Ceyhun Gülselam kozunu öne sürdü.  Ceyhun’un gitmesine ise #Mancni buna sıcak bakmadığı basında yer almaya başladı. (02.01.2014)

holmen Bu arada Kayserispor’a Fenerbahçe’den #Holmen için red cevabı geldi. Ersun Yenal bu transfere sıcak bakmadı.   (03.01.2014)

gidenler

Bu arada giden oyuncuların yerine futbolcu bulunmadan bazı oyuncular ile yollarının ayrılacağı duyumları yayılmaya başladı. Her sezon başı ve devre arasında #Biseswar ismi listenin başında yer alması gelenek haline gelmişti. Ama hiçbirinde de gönderilememiş ve tam tersi kurtarıcı olarak yer almıştı. Bu oyuncuya ek olarak Bilal Gülden, Yener Arıca ismi de eklendi. (05.01.2014)

Kayserispor’un yeni hoca bulana kadar Cüneyt Dumlupınar Antalya kampında takımın başında çıkmaya başladı. (05.01.2014)

Kayserispor taraftarları kurtarıcı transfer beklerken halen gurbetçi ve genç oyuncuların takıma davet edilmesine anlam verememişlerdi. (05.01.2014)

salih-dursun

Bu arada Süleyman Hurma’dan bir açıklama geldi. #Hurma “Salih Dursun’u Galatasaray’a verdik. İşte bu giden oyuncu kurtulma ümidi olan bir takıma yapılan en büyük haksızlık olarak kayıtlarda yer aldı. (06.01.2014)

Bir çok Teknik Direktör ile görüşen Kayserispor, Eskişehirspor’un yardımcı antrenörü Mutlu Topcu ile görüştüğü ortaya çıktı. Eskişehirspor ise #Mutlu Topçu hiç bir yere gitmiyor açıklamasında bulundu. (06.01.2014)

Yabancı futbolcu isimleri cirit atmaya başladı. Rio #Mavubu bu futbolculardan biri oldu.  (08.01.2014)

Eskişehirspor Mutlu Topçu’yu göndermem derken Kayserispor hedef saptırdığı sonradan ortaya çıktı. Kayserispor’un Ertuğrul Sağlam ile görüştüğü ve görüşmenin olumsuz olduğu duyuldu. Aslında Hoca işinin bu kadar uzamasının E.Sağlam’ın ikna edelmesi üzerine çalışıldığı anlaşılmış oldu. (09.01.2014)

Kayserispor Antalya’daki ilk hazırlık maçında Karabükspor ile 0-0 berabere kaldı.( 10.01.2014)

3 Bizans takımından Beşiktaş ise #Sefa Yılmaz’a kancayı takmış ve bu oyuncu üzerine kurgusunu yapmaya başladı. (10.01.2014)

Kayserispor Çek ortasaha oyuncusu Vanek ile anlaşmaya vardı. Bu futbolcu ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. (12.01.2014)

Geçmişe bakınca ne kadar hoca ile görüştüğümüz ortaya çıkıyor. Abdullah Avcı, Şenol Güneş, Mustafa Denizli, Mutlu Topçu, Ertuğrul Sağlam ve nihayet Sergen Yalçın. Taraftar bir sen eksiktin dedirten bir iddia olmuştu. (13.01.2014)

Ertuğrul Sağlam’dan ümidini kesen Kayserispor, Şenol Güneş işi de olmayınca #Domingos Paciencia ile anlaştı. Böylece 20-25 gün yeni hocanın gelmesini bekleyen takıma bir darbe daha indirilmiş oldu. (17.01.2014)

Kayserispor 2.hazırlık maçında ise yine 0-0 sona eren Teuta Durres maçını oynadı. (18.01.2014)

sefa-yilmaz

Beşiktaş ile adı anılan Sefa Yılmaz’dan şok bir haber geldi. Sağ ayak kemiğinde kırık tespit edilen futbolcu uzun bir süre sahalardan uzak kaldı. (23.01.2014)

 

Bir çok takımın peşinde koştuğu #Sinan Polat Kayserispor ile anlaşmaya vardı. Kaleci’nin Kayseri’li olması ve sözleşmesinin sezon sonu sona erecek olması. Kayserispor için mantıklı bir transfer oldu. (24.01.2014)

 

Domingos’lu ilk maçımız ve kötü bir sonuç. Sivasspor’a deplasmanda kötü bir oyun sonucunda 3-0 mağlup olduk. (26.01.2014)

recep-mamur

Alınan Kötü sonuçtan sonra #Mamur ‘dan açıklama geldi.

Mamur yaptığı açıklamada “Sizlerden beklentim; Kulübünüzü yalnız bırakmayın, vazgeçmeyin” dedi. (27.01.2014)

Kayserispor Romanya’nın Vaslui takımında forma giyen Caue Cecilio da Silva ile anlaştığı açıklandı. Futbolcunun Kayseri’ye kadar gelip kontrol sonrası sakat çıktığı iddia edilerek sözleşme imzalamaktan vazgeçildiği duyuruldu. Vaslui takımı bu oyuncuyu tekrar çağırması ve UEFA ‘ya şikayet Restini çekmesi bu transferin gerçekleşmemesine neden oldu. İki farklı açıklama kafalarda soru işareti bırakmıştı. Bu futbolcunun Kayserispor’dan sonra hiç bir takıma gitmediği ve eski takımında da forma giymediğini buradan belirtelim. (28.01.2014)

 

kayserisekerspormac

İşte bu olmadı dedirten bir sonuç ile Kayseri şok oldu.
3.Lig temsilcimiz Kayseri Şekerspor ile yaptığı hazırlık maçını 1-0 mağlup oldu.(29.01.2014)

 

pfdk-kiyim

#PFDK iyice dişini göstermeye başlamış oldu. Sivasspor deplasmanından dolayı Kayserispor’a 110 Bin TL ve Sereno’ya ise 4 maç ceza geldi.

Ayhan Baynal

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here