Eylül – 2013

Şapka Düştü Kel Göründü.

Kayserispor’un Elazığspor mağlubiyeti sonrası Anadolu Haber Gazetesi Spor yazarlarından Metin Kösedağ “Şapka düştü kel göründü misali, Elazığspor maçının onbiri açıklandığında, ‘tamam dedim, bugün şenlik var…” diye. “İddia ediyorum ligdeki 18 takım içinde en dengesizi Kayserispor’dur”. Köşe yazısı Kayserispor’un nasıl bir gelecek beklediğinin habercisi gibi idi. TV1 Spor Müdürü Doğan Havur Kayserispor açıkçası önümüzdeki haftalar için hepimizi endişelendiryor”. Aslın da iki yazarın da gördüğünü yönetim ve teknik heyetin görememesi durumun vahimiyetini anlatmaya yeterli gibi idi.(01.09.2013)

mersin-idman-yurdu
Lige verilen Arada Hazırlık Maçı 3-2
Kayserispor lige verilen arayı iyi değerlendikmek adına Kayserispor Tesislerinde PTT 1.lig takımlarından Mersin İdman Yurdu ile karşılaştı. Maçı #Mouche , #Jaja ve #Engin Pekdemir’in golleri ile 3-2 mağlup etti. Bu hazırlık maçına rağmen Kayserispor’da sıkıntı devam ediyor du. (08.09.2013)

genclerbirligi-i
Deplasmandan İlk Puan

Kayserispor’un Gençlerbirliği deplasmanı galibiyet kaçtığı ama ilk deplasman puanının alındı maç olarak kayıtlara geçdi. Kayserispor 48.Dakikada #Biseswar ‘ın attığı gole 90+5’de yediğimiz gol ile 3 puandan olduk.

recep-mamur
Recep Mamur’dan Taraftarlara Çağrı

Takımın ardı ardına puan kayıpları Yönetimi ve taraftarı tedirgin etmeye başladığı bir anda #Mamur ‘dan açıklama geldi.
Recep Mamur “Maalesef, takımımız sezona beklediğimiz gibi başlayamadı…
Ancak; bir takım için mucize sayılacak talihsizlikler ile karşı karşıya geldik…
En değerli oyuncularımız bir bir ve uzun süreli sakatlıklar geçirdi…
Bütün bunlara rağmen; iyi bir takıma sahip olduğumuzu, sizlerin varlığı ve desteğiyle, daha önceki sezonlarda olduğu gibi hepimizi mutlu edecek sonuçları alacağımızı biliyorum.” ifadesi ortamın biraz daha durulmasına neden oldu. (18.09.2013)

Bu Günleri Arararız
Doğan Havur köşe yazısında “Taraftar anlamında iki takım arasında her ne kadar fark da olsa sorun noktası aynı.
Kombineler satılmıyor, alıcı çıkmıyor, dahası şehir sadece dört büyüklerin geldiği maçlarda tribünleri doldurma gayretinde (!) bulunuyor.” ifadesi ile taraftarın ilgilisizliğinden söz etmek. Belki de Kayserispor ile taraftarların arasında ki sorunların çözülmemesi yada Kayserispor yönetiminin taraftar pisikolojisinden uzak olması maça ilgisizliği artırma nedenleri arasında diyebiliriz. (19.09.2013)

zurab-sinirli-13-14

5 Sakat Futbolcu
Kayserispor’da #Bobo , #Nobre ,#Zurab , #Simiç ve #Jaja ‘ın sakatlığı takımın gardının düşmesine neden oldu. Bu oyunculardan Bobo ve Jaja’nın Trabzonspor maçına iyileşme ihtimali biraz umut oldu. (20.09.2013)

trabzonspor13-14-3

Trabzonspor’da yendi 0-1
Kayserispor’un mutlak galibiyet için çıktığ maçta 1-0 mağlup oldu. En trajedik durum ise 61.dakikada Kayserispor taraftarları Trabzon diye tezahürat ederken golü yemimizdi. (23.09.2013)

Kupada bir Üst Tura Çıktık.
2.lig takımlarından #Pazarspor ile oynadığımız maçı #Cleyton ve #Biseswar ‘ın attığı goller ile 2-1 mağlup ederek 3.tura çıktık. (26.09.2013)

ayhan-sporkolik

Hataları Görmezden Geliyoruz.
Trabzonspor ve Pazarspor maçı sonrası yazdığım yazıda
“Her sene yapılan transferlerden söz edip duruyoruz.
Ama hataları görmezden geliyoruz.
Hepimiz biliyoruz ki;
Geçtiğimiz sezon;
BOBO’nun özel gayreti.
RİVEROS ve #CEYHUN ’un katkıları ile takım hüviyetine kavuşmuş ve ligi düşme hattından 5.sıraya taşımıştı.
Arkadaşlar soruyorum.
RİVEROS niye gider.
CEYHUN’un takımda tutulması için girişimler niçin olmaz.
Bunları konuşmalıyız”. dedim. (27.09.2013)

 

Devamı gelecek.

Ayhan Baynal

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here