Temmuz – 2013

kayserispor-2013-14-sezon-acilisi

Kayserispor Sezon Açılışı Yaptı.
Kayserispor Yıllardır ilk defa bir tören ile Sezon açtı.
Kadir Has Tesisleri’n de düzenlenen törene Vali Orhan DÜZGÜN, Garnizon Komutanı Ali DEMİRAL, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ, Başkanımız Recep MAMUR, Genel Menajerimiz Süleyman HURMA ve Kulübün eski başkanları, Kayseri SMMM Odası Başkanı Ayhan Baynal ile çok sayıda davetli katıldı.
Sunuculuğunu Ümit AKTAN ve İpek TANRIYAR’ ın yaptığı törenle yeni transferler Mert NOBRE, Taner YALÇIN, Bilal GÜLDEN, Sırdjan MIJAILOVIC ve Cüneyt KÖZ davetlilere tanıtıldı ve yeni formalarını giydiler.
Sırası ile Eski ve yeni futbolcular davetlilere tanıtıldı. (04.07.2013)

1461-trabzon

Hazırlık: Kayserispor 2-3 1461 Trabzon
Kayserispor 10 Temmuz’da Kayserispor tesislerinde 1461 Trabzonspor ile bir hazırlık maçı yaptı. Bu Maçı 3-2 kaybeden Kayserispor’da görünen ama görmek istemediğimiz sorunların habercisi oldu.(10.07.2013)

kayserisporA212

Kombine Bilet Fiyatları Belli Oldu.
Yıllardır Kayserispor’un belki de en hatalı davrandığı olay Kombine bilet fiyatları oldu.
Bir takım göz göre göre taraftar ile takımın arasına mesafe koyan bir anlayış olamaz.
200 TL ile 1000 TL arasında açıklanan kombinelere her zaman olduğu gibi taraftarlar ilgi göstermedi. Büyük firmalara toplu kombine satmaya hedef seçen yönetim bunda da başarılı olamayınca sonuç her zaman ki gibi hüsranla sonuçlandı. Taraftar biliyor ki, ilerleyen haftalarda 1-2 TL’ye maç izleyeceğini. (11.07.2013)

jaja-imza

Jaja Kayserispor’da
Kayserispor ile Trabzonspor arasının açılma noktalarından biri ise Jaja oldu. Bir dönem Trabzonspor’da futbol oynayan Jaja’nın Kayserispor ile anlaşması Trabzonspor yönetiminin tepkisine neden oldu.
Jaja oynadığı dönemde Kayserispor’a katkıları olan bir futbolcu idi. Daha sonra Kulüp ile karşılıklı olarak anlaşarak Kayseri’den ayrıldı. (11.07.2013)

doneks

Hazırlık: Kayserispor 1-2 Shaktar Donetsk
Kayserispor’un Kadir Has Stadında yaptığı ve aslında çok ta iyi oynadığı bir maç sonrasında rakibine 2-1 mağlup oldu. Bu oyun Kayserispor’un taraftar gözünde iyi bir takım olduğu kanatine vardır dı. Belki de Kayserispor yönetiminin yanılgıya düşüren bir maç oldu. (17.07.2013)

recepmamur-2013

Kayserispor Başkanı Recep Mamur Kulüpler birliğini aday olmak istedi. Birilerine göre belki de Kayserispor’un küme düşmesi için düğmeye basılması olduğu yönünde yorumlara neden oldu.
Recep Mamur basında çıkan yazılara karşılık olarak 19 Temmuz’da “Orada kim; olumlu veya olumsuz ne söylediyse, tarafımdan misli ile, aynı üslupla cevabını almıştır.
Temiz futbol laflarını yüzlerine maske yapanlar ve yapmayanlar bilirler ki; şike, terör, borç ödememe, vergi vermeme, FIFA’da ihtilaf dosyalarını eksik etmeme gibi yüz kızartıcı suçlar hiçbir dönemde Kayserispor’u yönetenlere ait olmamıştır…
Onur, haysiyet, ahlak, namus, cesaret gibi payeler; insanların ve kurumların dilleriyle kazandığı değerler değildir… Geçmişleriyle kazandıkları ya da sahtesini kazanmak için sürekli konuştukları erdemlerdir.” dedi. (19.07.2013)

anadolu-21-7-2013

Recep Mamur; Bu Ekibe Güvenin
Kayserispor’un yurtdışında kampa gitmesinden sonra Kayserispor başkanı basına yaptığı açıklamada; “Kurduğumuz kadro bizi belirlenen hedeflere taşıyacak güçtedir. Sözümüzü tuttuk. Geçen yıldan daha güçlü bir kadro kurduk” dedi.
Aslında futbolcuları tek tek ele aldığımızda ve S.Donetsk maçını izlediğimizde bizlerde aynı kanıya vardık. Fanatik Gazetesinin başlığı ise bunu doğrular bir şekilde idi. “Bu Takım Çok Canlar Yakar”. Evet çok canlar yaktı. Kayserispor Taraftarlarının, Kayserispor Camiasının canını yaktı. Küme düşerek.

Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Trabzonspor Başkanı arasındaki sürtüşmeler.
Kayserispor Başkanı ile Trabzonspor başkanı arasındaki sürtüşme basın yolu ile hızlı bir gelişme göstermeye başladı.
Mamur ardı ardına yaptığı açıklamalar;
Mamur; “Şahsıma karşı seni gömecek yer bulamazlar yada seni Kayseri’ye gömerim” ifadesi sesli olarak söylenmemiştir. Bu sözü, hiç kimse Recep #Mamur’a karşı söyleyemez. Söylemiş gibi davranmak ancak ücüncü sınıf mafya tavrıdır” dedi. (23.07.2013)

1.Bundesliga Eintracht Frankfurt

Hazırlık Maçları.
Kayserispor’un 2-0 öne geçip biri kendi kalemize olmak üzere 2.devre yediğimiz goller ile sahadan E.Frankurt’a3-2 mağlup ayrıldık. Bu mağlubiyet Kayserispor’a verilen acı sinyaller olarak gelmeye başladı. 3 gün sonra İtalyan  #Genoa FC’yi #Biseswar ‘ın attığı gol ile 1-0 mağlup etti. Bu galibiyet sonrası gaza gelen #Prosinecki; Ligin en iyi takımlarından biriyiz” ifadesini kullandırdı. (29.07.2013)

kent-31-07-2013

Prosinecki; Savunmayı Uyardı.
Kayserispor’un #Rizespor ile 1-1 lik maç sonrasında defansla ilgili sorunları yavaş yavaş dillendirmeye başladı. (31.07.2013)

bobo

Bobo Ayrılmak İstiyor.
Kayserispor’un başarılı futbolcusu #Bobo Kayseri’den ve Kayserispor’dan ayrılmak istediğini belirtti.
Neden olarakta Ailesini ve çocuklarını gösterdi.

Bobo, “Artık ailemden ayrı yaşamaktan bıktım. Kayseri’de çocuklarımın eğitim alacağı bir okul mevcut değil. Yaklaşık 4 aydır Kayserispor yönetimine ayrılmak istediğimi defalarca bildirdim. Ancak bana yardımcı olmadılar” ifadesini kullandı.
Bilindiği gibi bir çok futbolcu gitmek istediği zamanlar ya ailelerini yada Kayseri’de çocuklarını okutacakları bir okul olmadığını belirtmeleri dikkat çekici bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Tabi ki bu bizlere yansıyan kısımdı. İlerleyen haftalarda olayın böyle değil. Beşiktaş’ın içinde olduğu ve 6 Milyon Euro’ya kadar çıkan bir bonservisin konuşulması idi.

Devamı gelecek.

Ayhan Baynal

@ayhanbaynal

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here