Haziran-2013

Kayserispor 10 Haziran 2013 tarihinde kamp yerini açıkladı. Her Zaman olduğu gibi Kuzey Avrupa Kayseripor’un kamp yeri olarak belirlendi. Avusturya’nın Seefeld Bölgesinde 20 Temmuz-4 Ağustos tarihlerin de kamp bölgesini ayarlamış oldu.

kstaraftar

Seyirci Açıklaması
3-4 sezondur Kayserispor Yönetimi’de dahil Taraftarların maçlara gelmediği yönünde sık sık yapılan açıklamalar Türkiye’de alay konusu olmaya başlamıştı.
Çay-Pasta yemeden maça gelmeyen, hatta 1-2 TL’den fazlasına maça gitmeyen bir Sanal Taraftar profil doğmuştu.
Kayserispor Yönetimi bile bundan artık rahatsız olmaya başladı.
12 bin Kişilik Eskişehir Atatürk Stadyumu dolu, 16 bin Kişiye oynayan Kayseri Kadir Has Stadyumu boş olarak Televizyon, basın ve yazarların oyuncağı olmaya başladı.
Kayserispor Yönetimi bunun üzerine;
“Türkiye’nin önde gelen gazetelerinden birinin bugün yaptığı habere göre Kayserispor seyirci ortalaması olarak 5. sırada yer alıyor.
Sezon boyunca yanımızda olan; bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz.
Kayserispor Kulübü” açıklamasında bulundu.

a2ligi-altyapi

Kayserispor Alt Yapı Seçmeleri
Kayserispor tarihinin belkide altyapısının en zayıf olduğu sezonlardan birini yaşadı.
Ama buna rağmen 17-21 Haziran tarihlerinde altyapı seçmelerinin yapılacağını duyurdu. 24 kişilik Kayserispor kadrosunda 2-3 futbolcu haricinde tamamına yakını başka takımların alt yapısından yetişmişti.

nobre

Nobre Kayserispor’da;

2012-2013 sezonlarında Mersin İdman Yurdu takımında forma giyen Mert #Nobre ile Kayserispor görüşmeye başlamış ve transfer imza atarak kesinleştirmiş oldu. Mert Nobre Kayserispor ile 2 yıllık anlaşma yaptı.
Kayserispor’da bekleneni vermeyen bir oyuncu olarak takımın düşmesinden sorumlu futbolcular arasına dahil oldu.

prosinecki-imza

Prosinecki Sözleşmesini Uzattı.
Geçtiğimiz sezon Shota’nın istifası sonrası yerine gelen #Prosinecki takımın düşme hattından 5.sıraya taşıması üzerine bir çok takımın baskısını yemeye başladı.
Beşiktaş gibi bir çok takımın hoca ile ilgilenmesi üzerene Kayserispor Yönetimi 2015 sonuna kadar sözleşmesini uzattı. Ama bekleneni veremedi. Takımın istenilen transferleri yaptıramaması ve kötü sonuçlar hoca ile yolların ayrılmasına neden oldu. Hatta bir ara istifa edip tekrar gelmesi takımın düşüşünü hızlandırdı.

omer-sismanoglu

Ömer Şişmanoğlu Beşiktaş’ta;
Sezon başında Kayserispor’dan Antalyaspor’a transfer olan Ömer Hasan #Şişmanoğlu Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. Beşiktaş 4 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Antalyaspor bu transferden 1 Milyon 100 Bin Euro, Kayserispor ise 500 Bin Euro para aldı.

okay-yokuslu

Kayseripor’dan Okay Yokuşlu Açıklaması.
Geçmişte olduğu gibi yine futbolcularımızı malun takımlar tarafından kança takılıp baskı unsuru yaratılmaya devam edilmeye başlanmıtı.
Altay’dan 1 Milyon Euro’ya transfer edilen Okay için geleceğin yıldızı diye lanse edilmiş ve Kayserispor için bir kazanç kapısı olarak görülmeye başlamasına neden oldu.
Ama Okay’ın bekleneni vermemesi hem Kayserispor’a hemde #Okay Yokuşlu ya zarar vermeye başladı.
İşte tam bu sırada Kayserispor’dan bir açıklama geldi.
“Futbolcumuz Okay YOKUŞLU ile ilgili hiçbir kulüple görüşme yapmadık. Herhangi bir ücret talebinde de bulunmadık.
Bir kısım medyada çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır…” denildi.

Devam edecek….

Ayhan Baynal

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here