Bu yazı da Kayserispor’un nasıl küme düştüğünü kronolojik olarak hatırlamaya çalışacağız.
Bir nevi bu bir yazı dizisi olacak gibi.
Kayserispor 2012-2013 sezonunda ilk devreyi düşme hattın da tamamlamasına rağmen ligi 5.sırada bitirmişti.

Bu Kayserispor taraftarlarına ve yönetim kurulunu aslında bir ihtar olarak gelmişti.
Sanırım Yönetim kurulu bunun üzerinde fazla durmadı gibi.
Mayıs – 2013
Kayserispor’un geçtiğimiz sezon devre arasında Galatasaray’dan Kiralanan Ceyhun’u tekrar takıma katmak için uğraş vermeye başladı. Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki Ceyhun Gülselam’da Israr etmeye başladı. Aslında bu ısrarda ne kadar haklı olduğu ligin ilerleyen haftalarında netlik kazanmaya başladı. Sanırım #Prosinecki de bu ısrarını ilerleyen haftalarda da devam ettirdi.

Beşiktaş Bobo İçin Israrlı

boboSezon başı olması ve Kayserispor’daki bazı futbolcuları bazı takımlar yine talip olmaya başladılar. #Beşiktaş en çok #Bobo transferinde ısrarcı olmaya başladı. Kayserspor bu transfere önce sıcak bakmadı. Ama sözleşmesinin devam etmesi ellerinde büyük bir koz olarak kullanmak istedi.  Hatta ilerleyen haftalarda Beşiktaş’ın 6 Milyon Euro’ya kadar teklifini artırdığı yetkili ağızlardan teyit edildi.

 

 

Sefa Yılmaz’ın A Milli Takıma Daveti.
sefa-yilmaz

Sefa Yılmaz’ın ise A Milli takıma davet edilmesi bir nevi transfer döneminde parlayan futbolcular arasında gösterilmeye başladı. Kayserispor Yönetimi #Sefa ‘nın satılması yada takımda kalması arasında tercih sıkıntısın yaşamaya başladı.

 

bilal-gulden Bilal Gülden Kayserispor’da

22 Mayısta Kayserispor transferlerini yapmaya başladı. Sezon sonunda Küme düşen Ankaragücü’nden Bilal Gülden’i 4 yıllığına Kayserispor’a tranfser etti.
Kayserispor’da kurtarıcı olmamasına rağmen kadroda yer aldı.

 

omer-sismanoglu

 

Ömer Şişmanoğlu Antalyaspor’a Transfer oldu

Kayserispor’dan geçtiğimiz 2012-13 sezonunda kadroda yer alamayan ve devre arasında sorunlu bir şekilde Antalyaspor’a kiralık olarak giden Ömer Hasan #Şişmanoğlu gündeme damgasını vurdu. 26 Mayıs tarihinde Antalyaspor’a transfer oldu. Antalyaspor’u yaşadığı başarılı dönem sonrası Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. Kayserispor’un bu transferden Antalyaspor’dan bir miktar para alması haricinde bir yeteneği kaybetmiş oldu. Aslında bu ve buna benzer Kayserispor bir çok hata yaptı. Genç yaşta Kayserispor’a imza atan oyunculardan tam verim alacağımız dönemlerde ya takımdan ayrıldılar yada Kayserispor sözleşmelerini fesh etti…

 

Cangele, Boca Junior (Arj) İle Anlaştı

cangele

Kayserispor’da son 10  yılına kim damga vurdu derseniz. Kayserispor taraftarları büyük çoğunluklu Cangele’den söz edecektir. #Cangele ile Kayserispor taftarları arasında tarifsiz bir bağ bulunmakta idi. Belki de gönderilmesine nedenler arasında bunu da sayabiliriz. Cangele’nin yaşadığı talihsiz sakatlıklar bir nevi yönetim bu oyuncu üzerinde planlarında değişikliğe gitmesine neden oldu. Uzun süren sakatlık evresi ve yüksek maliyeti Kayserispor’un bir tercih yapmasına neden oldu. Hali ile ilk yapılacak iş futbolcu ile sözleşmesinin alacakları karşılığından fesh edilmesi idi. Kayserispor’da bu hakkını kullandı. Cangele’nin bir çok takımla görüşmesi ve Süper ligde oynaması ihtimali artmasına rağmen eşinin rahatsızlanması üzerine Akhisar Belediyespor ile sözleşme yapmasına engel oldu. Hali ile futbola başladığı #Boca Junior ile tekrar sözleşme imzaladı. Böylece Cangele’nin Kayserispor yönetimi ile bağları kopmuş oldu. Buna rağmen Cangele’nin taraftar üzerinde etkisi sona ermedi. Bir çok maçta Cangele pankartını asmış olması Kayserispor yönetimini rahatsız etti. Devre arasında ise Elazığspor ile Anlaştı. Ama beklenen performansı gösteremedi. Ama bu futbolcu Kayserispor’a tranfser olsa idi. En azından takıma ve taraftara moral depolamış olurdu.
Devamı gelecek…..

Ayhan Baynal

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here