Sevgili Kayserisporlular,
 

Bildiğiniz gibi kulübümüz, futbol terörizmi ve holiganlar ile mücadele etme konusunda kesin kararlıdır.
 

Stadımıza gelen 20 – 25 bin taraftarı taraftar olarak kabul etmeyip, 50 – 100 kişilik holigan grubu taraftarmış gibi lanse edenlere seslenmek istiyoruz.
 

Sahaya atlayan ve yaşları 13 – 18 arasında olan bu gençler bizim çocuklarımız. Onları ne olduğu belirsiz insanların çıkarlarına teslim etme gayretinize en sert şekilde dur diyeceğiz.

Statlar holiganların değil; sporu seven kardeşliği, dostluğu ve sportmenliği bilen halkın olacaktır.

Sevgili Kayserisporlular,

Sizlerinde yakından bildiği gibi kulübümüz son yıllarda yükselmiş, marka değeri artmış ve neredeyse bütün futbolcuları milli takımlarda oynar olmuştur. Bu durum yıllardır kulüplerden beslenmiş aylak takımının iştahını kabartmıştır. Bu nedenle de bitmek tükenmek bilmez istekleri ile bizi yıldırmaya, kaçırmaya çalışıp, her bir uygunsuz isteklerini maskeleyip, takımızı başarısız gösterecek hedefler koyup ve halkın duygusallığından faydalanma istekleri de sonuçsuz kalacaktır.

Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde bedava bilet, kombine, dernek kirası, otobüs, yolda yemek, grup liderlerine para vermek gibi talepler olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde kulübe hizmet edenlere hakaret edip, küfürler yağdırılmaz. Biliyoruz ki; edep ve ahlak dışı bu davranışlar düzgün insanları kaçırmaya yöneliktir. Unutmayınız ki; düzgün insanların ortak meziyeti aynı zamanda kuvvetli olmaktır. Bu nedenle; başkanımıza ve kulübümüze yaptığınız tüm saldırılar, öncekiler gibi sonuçsuz kalacaktır.

Tüm futbol camiasını ve Kayseri halkını, statları şer yuvası haline getirenlerle mücadele de yanımızda olmaya davet ediyoruz.

Biliyoruz ki; bazı kesimlerin bu yazımızda diğerleri gibi taraftarının tamamına mal etme çabası olacaktır.

Tekrarlıyoruz ki; bu yazı tamamen holigan bedavacılara yöneliktir.

Saygılarımızla

Kayserispor Kulübü Başkanlığı
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here