Merkez Hakem Kurulu Başkan ve Üyeleri;


Ülkemizin en köklü futbol kulüplerinden biri olan ve bugüne kadar onlarca futbolcuyu milli takımımıza ve Türk futboluna kazandırmış olan Kulübümüz, aynı 2013/2014 futbol sezonunda karşı karşıya bırakıldığı gibi içinde bulunduğumuz 2015/2016 futbol sezonunda da fahiş hakem hataları sebebiyle puanlar yitirmektedir. Kulübümüzün 2013/2014 futbol sezonunda oynadığı müsabakalarda yapılan hakem hataları sebebiyle kaybettiği onlarca puan ilgili futbol sezonunda takımımızın küme düşmesine sebebiyet vermiş, Kulübümüzün bu şekilde karşı karşıya kaldığı adaletsiz durum tüm spor kamuoyunca tartışılmıştır. Hatta son günlerde Beşiktaş Jimnastik Kulübü eski Teknik Direktörü Slaven Bilic tarafından Türk futbolu ile ilgili yapılan söylemlerde dahi Kulübümüzün 2013/2014 futbol sezonunda karşı karşıya kaldığı hakem hataları ve bu sebeple yitirilmiş olan puanlara bağlı olarak küme düşmüş olmasına değinilmiştir. Kulübümüz adeta, Türk futbolunda bir türlü çözümlendirilememiş olan hakem hatalarının dile getirildiği platformlarda örnek gösterilir hale gelmiş, yaşadığımız mağduriyet Kulübümüz ile ilgili olan veya olmayan tüm futbol ailesi fertlerince Türk futbolunun içinde olduğu kaosa emsal gösterilmiş ve gösterilmeye de devam etmektedir.


İçinde bulunduğumuz 2015/2016 futbol sezonu kapsamında 14.09.2015 tarihinde oynanan Kayserispor – Trabzonspor müsabakasında 2 net penaltımız verilmeyerek takımımızın mağlubiyetine sebebiyet verilmiş, 03.10.2015 tarihinde oynanan Gençlerbirliği – Kayserispor müsabakasında ise başta ofsayt olduğu yayıncı kuruluşun görüntüleri ile de sabit olan rakip takım golünün verilmesi olmak üzere birçok hakem hatası ile yine emeklerimiz ve alın terimiz haksız olarak gasp edilmiştir. 16.12.2014 tarihinden bu yana Merkez Hakem Kurulu Başkan ve Üyeleri 3 defa değiştirilmiş, buna rağmen Türk futbolunun en vahim problemlerinden biri olan hakem hataları konusunda hiçbir çözüm üretilememiştir. Aynı 2013/2014 futbol sezonunda olduğu gibi içinde bulunduğumuz 2015/2016 futbol sezonunda da Kulübümüz aleyhine verilen hatalı hakem kararları ile puanlar yitirilmekte, bu durum artık Kulübümüz aleyhine verilen hatalı hakem kararlarına şüphe ile yaklaşmamız sonucunu doğurmaktadır.


Yukarıda dile getirmiş olduğumuz somut sebeplerle, Kulübümüzün karşı karşıya kaldığı hakem hatalarına son verilmesi gerektiğini ve tek isteğimizin Kulübümüzün haklarının ve emeğinin gasp edilmemesi olduğunu hatırlatırız.

 

 

Kayserispor Kulübü Derneği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here