Kulübümüz, ülkemizde her kesimce yok olması arzu edilen stat anarşisinin, küfürü, kısaca holiganlığı kaldırma çabasının bir parçası olmaya devam edecektir. 
 
 
  
Sevgili Kayserisporlular,
 
 
 
Kulübümüz, ülkemizde her kesimce yok olması arzu edilen stat anarşisinin, küfürü, kısaca holiganlığı kaldırma çabasının bir parçası olmaya devam edecektir.
 
Profesyonel taraftar anlayışının ülkemiz futbolunu ne hale getirdiği ortadadır. Aileler, gençler, öğrenciler ve bayanlar stada gelemez olmuştur. Holigan anlayışının temsilcileri yani sözde taraftarlar, kulüpleri kendi sağlıksız varlıklarının devamını sağlayacak kurumlar olarak görmeye başlamıştır.
 
Birçok iş ve spor adamımız bu insanların bitmek tükenmek bilmeyen istekleri karşısında, yılmış ve spordan çekilmiştir. Gençlerimiz zaman zaman ekonomik ve sosyal yaşamın zorlukları nedeniyle boşlukta kalmış, aidiyet duygusunu yaşamak için tuttukları takıma sarılmış, sarılmanın en kolay yolu olarak da holigan çetecilerin eline düşmüştür. Gençlerin bu insani duygusunu istismar eden sözde taraftar liderleri, gençlerimizin zamanını, enerjisini, hatta benliklerini çalarak holigan olmalarına bilerek katkı sağlamıştır. 
 
Tüm ailelere, emniyet güçlerine ve insanımızdan sorumlu yetkililere sesleniyoruz; “çocuklarımızı şuursuz, ne yaptığını bilmez, toplumun başına bela kişilerin ellerine teslim etmeyin” 
 
Gençlerimize de sesleniyoruz; “futbol sadece bir oyundur. Taraftar olmak;  kasıp kavurmak, anlamsızca bağırmak, sudan sebeple olay çıkarıp kavga etmek olamaz.”  
 
Taraftar olmak bir şeyi veya bir şeyleri sevmek, sevgiden alınan güçle mutlu olmak, yaptığından, seyrettiğinden zevk almak, yapılanlara olumlu katkıda bulunmak dahası sportmence yenmenin ve yenilmenin onurlu ve olgun bir parçası olmaktır. 
 
Unutmayın ki; çalışan, üreten doğru insanların amaçları, diğer insanların ise yalnızca istekleri vardır. 
 
Sevgili Kaysersiporlular, 
 
Futbol tarihimizin en görkemli stadının açılışında bu tarihe tanıklık etmenin keyfini yaşamak yerine başkanımız ve kulübümüz aleyhine bağıranların amaçlarının ne olduğu ve kimler tarafından yönlendirildiği hepimizce malumdur. Hiçbir kişinin veya kişilerin geleceğimiz olan gençlere nefret aşılama hakkı olamaz. Bunu yapanlar yasalar önünde de vicdanlar önünde de suçludur. 
 
Bu duruma ilgisiz ve tepkisiz kalamayız. Ayrıca bu duruma da tüm kamuoyunun, görevlilerin ve yetkililerin de tepkisiz kalmamalarını talep ediyoruz.  
 
Ayrıca çıkarları uğruna bu insanlara destek veren birkaç gazeteci ile camiamızdan dışlanmış birkaç kişiye hatırlatmak istiyoruz, eğer bu durumu haklı gördüğünüz için yapıyorsanız kendi çocuklarınızı da profesyonel taraftarların içine koyun.Başkalarının çocukları üzerinden ortaya koyduğunuz bu tavırlar insani bir bakışla çok çirkin görünüyor. 
 
 
 
——————————————————————————–
 
 
Karşılıklı Soru-Cevaplar
 
 
 
Medya
 
“Fenerbahçe maçı öncesinde bir kombine kart krizi çıktı, birçok kombine sahibi dışarıda kaldı.bu konuda neler söylemek istersiniz.”
 
Rıfat Pehlivan
 
“Öncelikle yönetimimiz adına şunu söylemek istiyorum. Stadımızın ilk açılışı olması sebebiyle bazı ufak aksaklıklar olmuştur ama kesinlikle kombine kartı olan kişilere ait yerlere bilet satılış değildir. Tamamıyla stadın ilk günü olması sebebiyle oluşan bazı aksaklıklar ve izdihamdan kaynaklanan sorunlardır. Bunun içinde burada oynayacağımız ikinci maçımızda bu konuyla ilgili sorunları tekrar yaşamamak için gerekli toplantılar tüm tedbirler alınmıştır. Yinede Kayserispor Kulübü olarak; yaşanan olaylarda bir hatamız varsa da bütün taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Ama kesinlikle kombine yerlerine bilet satılmış değildir. Bunu özellikle belirtmek istiyoruz. ”
 
Medya
 
“Yaptığınız yazılı açıklamada ilk maçınızda yapılan istenmeyen tezahüratlar olduğunu, bunların yapan insanların yönlendirildiğini ve bunları yönlendiren insanları bildiğinizi söylediniz. Bu tezahüratları yapan insanları da holigan olarak tanımladınız. Bu şekilde tüm taraftarlarınız zan altında kalıyor, bun kişileri kamuoyuna açıklamak istemez misiniz?”
 
Rıfat Pehlivan
 
“Kamuoyu zaten bu isimleri biliyor. Biz burada tek tek isim verip, reklam etmek istemiyoruz.Biz zaten takımımızı destekleyen ve bizi Adana’da yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyoruz.”
 
Şaban Miraboğlu
 
“Biz sadece bu maçta yapılan lüzumsuz ve aleyhte tezahürat yapan kişileri kastediyoruz. Bu tip gruplarda bizim taraftarımız olamaz.”
 
Medya
 
“Kulüp olarak geçtiğimiz haftalarda kulübünüz ve yeni stadınız hakkında haber yapan bazı basın mensuplarına karşı bazı tedbirler aldınız. Yönetiminizin böyle bir tedbir almasının nedeni nedir?”
 
Türker Horoz
 
“Basında Fenerbahçeli yöneticiler maçı burada oynamak istemiyormuş gibi bir sürü asılsız haber yaptılar. Ama Fenerbahçeli yöneticiler o kadar makul ve mantıklı yaklaştılar ki bu konuya, bu güzel stadı Türkiye ile paylaşmak için ellerinden geleni yaptılar. Buna bağlı olarak onlarda futbolcularının sağlıklarını düşündükleri için gerekli incelemeleri yaptılar. Bu tip asılsız haber yapan arkadaşlarımızdan bizim ricamız içlerindeki kötü duyguları atıp, bize sevgi ve saygı ile yaklaşmalarımı, bizimde bu şekilde yaklaşmamız için bu gerekli. ” 
 
Süleyman Hurma
 
“Bizi eleştiren herkese saygı duyarız. Ama bunu yapan herkesin gazetecilik etiği dışına çıkmaması, yapacakları haberleri gazetecilik etiği sınırları içinde yapmaları gerekir. Bizi eleştiren birçok basın var ama bizim bu eleştirilere karşı en ufak bir olumsuz davranışımız olmamış, akla uygun olmayan hareket biçimi uygulanmamıştır. Kimseyle kötü olmayı arzu etmiyoruz. Keşke burada yaşadığımız bütün keyifleri çok mutlu yaşasak. Ama burada bir şey belirtmek istiyorum. Biz iki defa UEFA’ya kaldık burnumuzdan getirildi, Türkiye Kupasını kazanmamıza rağmen kutlayamayan tek kulübüz, Süper Kupaya finaline giderken yapılanlar ortada, son olarakta stadımızın açılışında, şehrimiz, kulübümüz için, hatta Türkiye için tarihi bir günde yapılanlar bu olayların devamı niteliğindedir. Bu olaylar yaşanan bütün güzel günleri ne hale getirdiği ortadadır ve bunu tüm toplumun bilmesi gerekir.”
 
Medya
 
“Aileler, sakatlar, bazı kulüpler maçlara gelmesi konusunda çalışmalarınız ve projeleriniz var mı?”
 
Süleyman Hurma
 
“Bizim bu konuda bir çalışmamız var. Önümüzdeki hafta yanılmıyorsam salı veya çarşamba günü öğrencilere, ailelere ve birtakım kulüplerle ilgili bazı açıklamalarımız olacak. Taraftar profilimize katkı sağlamak adına bu projelerimizi uygulamaya koyacağız. Taraftarlarımız için çok güzel sürprizlerimiz var. Göreceksiniz ki kendi taraftarıyla bütünleşen, gencine, öğrencisine, kadınına değer veren ve katkı sağlayan bir kulüp olacağız. Önümüzdeki sene içinde bazı Avrupa kulüpleri ile ortak projelerimiz olacak. Bunları da uygulamaya koyup Türkiye’nin önde kulüplerinden biri olma yolunda ilerleyeceğiz. 
 
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here