Ana sayfa Genel Kayserispor Antalyaspor’a Tepki

Kayserispor Antalyaspor’a Tepki

Kulübümüzden açıklama!
“KULÜBE BASKISI ve OTOBÜS TAŞLAMA ANTALYA’YA YAKIŞMADI”
01 Nisan Cumartesi günü deplasmanda oynadığımız Antalyaspor maçını, uzatmalarda yediğimiz golle 2-1 kaybettik. Şans faktörünün de etkili olduğu, kazanabileceğimiz fırsatı da yakaladığımız bu maçta gösterdikleri mücadele ve aldıkları sonuçtan dolayı rakibimiz Antalyaspor takımını tebrik ediyoruz.
Ancak;
Oyun esnasında, her tartışmalı pozisyonda yedek kulübesindeki 7-8 kişiyle birlikte hakemlerin üzerine yürüyüp, taraftar baskısıyla birlikte sonuç almaya çalışması, oyunculuğu dönemindeki centilmen davranışlarından hatırladığımız Rıza hocaya yakışmadığı gibi sahanın içerisine girip 10-15 dk. boyunca oyunun başlamasına müsaade etmeyen bu kalabalığa karşı hakemlerimizin toleranslı davranmasını da anlamak mümkün olmamıştır.
Mağduriyet iddiasıyla sahayı işgal eden ve kurallar zorlanarak kendilerine gösterilen hoşgörüyü ZEKİCE (!) kullanan teknik heyet, bu ortamı hakemler üzerinde ciddi bir baskı unsuruna dönüştürmüştür.
Ayrıca;
Maçın bitmesine müteakiben, Kayserispor taraftarlarının olduğu otobüslerin yolunun kesilmesi, taşlanması ve holigan bir taraftar profilinin çizilmesi de ülkemizin en güzel ve en çok misafir ağırlayan kentine yapılabilecek en büyük kötülük olmuştur. Yapılan bu saldırının, Antalyaspor görevlilerince olaydan önce ve taşlama sırasında sosyal medyadan paylaşmak suretiyle “Oh olsun, iyi ettik” dercesine bir tavırda ilgililerin dikkatini çekmekle birlikte; sporsever hiçbir kişinin tasvip etmemesi gereken bir durumdur.
Hiçbir özür veya geçmiş olsun mesajı almadığımızı bu yaşananların bir daha tekrar etmemesini umuyor, bu tip saha içi ve saha dışı nahoş olayların hiçbir şehrimizle özellikle de Antalya ile anılmaması gerektiğini düşünüyoruz
Saygılarımızla…
KAYSERİSPOR KULÜBÜ

1 YORUM

  1. ANTALYASPOR TARAFTARI OLARAK GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM.
    YAPILAN BU SALDIRININ TÜM ANTALYASPOR TARAFTARLARINCA YAPILMADIĞINI BELİRTEREK KAYSERİSPOR’DAN VE DEĞERLİ TARAFTARLARINDAN KENDİM VE KULÜBÜMÜZ ADINA ÖZÜR DİLERİM.
    İNANIN Kİ ANTALYASPOR TARAFTARLARI ARASINDA DA BU YAPILAN SALDIRI ESEFLE KINANMIŞ OLUP YÖNETİM TARAFINDAN KULÜBÜNÜZDEN ÖZÜR DİLENMESİ İÇİN BASKI YAPILMAKTADIR.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here