kayserispor-bjk

 

MAÇTA İLK YARI

Karşılaşmaya konuk ekip Beşiktaş başladı.

2′ Beşiktaş yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Cleyton, Veli’ye faul yaptı ve karar serbest vuruş.

3′ Gelişen Kayserispor atağında sol kanatta topla buluşan Mouche, ceza alanına yerden sert ortasını yaptı ama savunma araya girip topu uzaklaştırdı.

4′ Bu kez sağ kanattan gelişen ev sahibi ekip atağında ceza alanına yapılan ortaya arka tarafta Ömer Bayram zor pozisyonda vuruşunu yaptı ama yine savunma topu uzaklaştırdı.

5′ Beşiktaş atağında rakip ceza alanına yakın bir noktada Oğuzhan yerde kaldı ve Beşiktaş tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kullanacak.

6′ Kullanılan serbest vuruşta Oğuzhan, topu doğrudan kaleye gönderdi. Gelen topu kaleci Gökhan, kornere tokatladı.

7′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda kale sahasına yakın bir noktada Sivok, gelen topa kafa vuruşunu yaptı ama top yandan dışarıya gitti.

8′ Sağ kanattan gelişen Kayserispor atağında topla buluşan Mouche, ceza alanına yüksek bir orta yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

9′ İki takımda karşılaşmaya açık bir futbolla başladı. İki takım da rakip kalede tehlike yaratma niyetinde.

10′ Beşiktaş’ın sağ kanattan geliştirdiği atakta topla buluşan Hilbert, ceza alanına ortasını yaptı ama Kayserispor savunması topu uzaklaştırdı.

11′ Bu arada Kayserispor’da Darko Simic, bir sakatlık geçirdi ve tedavisi yapıldı.

12′ Etkili paslarla rakip yarı alana geçen Kayserisporlu oyunculardan topla en son sol kanatta Ömer buluştu ve ceza alanına ortasını yaptı ama kale sahası içinde Cenk topu kontrol etti.

13′ Sarı kırmızılılar, rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Paslaşılarak kullanılan serbest vuruş sonrasında sağ kanatta topla buluşan Salih, ceza alanına orta yapmak isterken Erkan, topu kornere gönderdi.

14′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Mouche, ceza alanına kavisli bir orta yaptı, ama top doğrudan dışarıya gitti.

15′ Kayserispor’da Ömer Bayram, kendi yarı sahasından aldığı topla rakip ceza alanı önüne kadar gitti, ancak kalabalık Beşiktaş savunması arasından sıyrılamadı.

16′ Bir başka Kayserispor atağında ceza alanı dışında topla buluşan Bobo, kaleye sert bir şut çekti ama top kaleci Cenk’te kaldı.

17′ Orta alanda kaptığı topla bir anda ileriye hareketlenen Zurab, Gökhan’dan sıyrılmak isterken faul yaptı ve hakemden uyarı aldı.

18′ Kayserispor savunmasında Zurab, sağ kanattan ileriye koşu yapan Salih’e uzun bir pas attı. Salih, topu kontrol edip ceza alanına girdi ama ayağı kaydı ve pozisyonunu kaybetti.

19′ Hızlı gelişen Kayserispor atağında sol kanattan ceza alanına girmek isteyen Ömer, Sivok’un müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Sivok, sarı kart gördü.

21′ Kayserispor’un Mouche’yle kullandığı köşe vuruşunda ceza alanına yaptığı ortaya savunma müdahale ederek topu uzaklaştırdı.

23′ Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Olcay Şahan, sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top kaleci Gökhan’da kaldı.

24′ Ev sahibi ekip atak yönüne göre sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına orta yapıldı. Ardından savunmanın uzaklaştırdığı topu Zurab, tekrar ceza alanına çevirdi ve ceza alanı içinde karambol oluştu ama savunma topu uzaklaştırmayı başardı.

Topla oynama oranlarında Kayserispor’un Beşiktaş’a oranla %64’e %36 üstünlüğü var.

26′ Orta alanda Veli’den sıyrılmak isteyen Cleyton yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Veli Kavlak sarı kart gördü.

27′ Siyah beyazlılarda Oğuzhan, rakiplerinden çok güzel çalımlarla sıyrılıp sağ kanattan ceza alanına girip çaprazdan sert bir şut çekti ama top üstten az farkla dışarıya gitti.

28′ Gelişen Beşiktaş atağında Mustafa Pektemek, rakip ceza alanı önünde topla buluştu ve pasını ceza alanına hareketlenen Olcay’a gönderdi ama savunma araya girdi.

29′ Gelişen Kayserispor atağında sağ kanatta son çizgide topla buluşan Salih, topu içeriye çeviremedi ve top dışarıya gitti.

30′ İki takım da pas kayıpları yapıyor..

31′ Orta alanda gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Olcay’a sert bir faul yapan Simic, sarı kart gördü.

32′ Beşiktaş, atak yönüne göre sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortayı savunma ters kanda gönderdi. Sağ kanattaki ikili mücadelede Cleyton, rakibine faul yaptı.

33′ Sağ kanattan kullanılan serbest vuruşta Gökhan Süzen, ceza alanına ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

34′ Bu arada Kayserispor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Eren yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Eren bir sakatlık geçirdi ve oyun şuan için durdu.

35′ Sağ kanattan gelişen Kayserispor atağında Salih, aynı kanattan ileriye koşu yapan Mouche’ye pasını attı ama top çok hızlıydı ve doğrudan dışarıya gitti.

37′ Beşiktaşlı oyuncular kendi aralarında paslaşırken savunmaya atılan geri pasta Bobo, araya girip topu kazandı. Ardından ceza alanına girip kaleye şutunu çekti ama savunmaya çarpan top kornere gitti.

38′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortayı Beşiktaş savunması uzaklaştırdı.

39′ Etkili paslarla rakip yarı alana geçen ev sahibi ekipte topla en son sol kanatta Ömer buluştu ve ceza alanına ortasını yaptı. Arka direk yakınlarına gelen topa Mouche, kafa vuruşunu yaptı ama top kaleci Cenk’te kaldı.

40′ Beşiktaş tehlikeli geldi. Ceza sahası içinde kale sahasının hemen dışında sağ tarafta Oğuzhan, kaleye vuruşunu yaptı ama kaleci Gökhan, topun kontrolünü iki hamlede sağladı.

41′ Topla oynama oranlarında Kayserispor’un Beşiktaş’a oranla %54’e %46 üstünlüğü var.

42′ Gelişen Kayserispor atağında Cleyton, ceza alanı dışından kaleye çok sert bir şut çekti ama top üstten dışarıya gitti.

44′ Sarı kırmızılı ekip, rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Beşiktaş savunması tehlikeyi uzaklaştırmayı başardı.

Maçta 1 dakika uzatma..

45′ Kontra atağa çıkan Kayserispor’da Bobo’ya atılan pasta Bobo, ceza alanına girdi ve şutunu çekti ama son anda Escude’ye çarpan top kornere gitti.

İLK YARI BİTTİ: Kayserispor-0 Beşiktaş-0

MAÇTA İKİNCİ YARI

47′ Sağ kanattan gelişen Kayserispor atağında Mouche, ceza alanına ortasını yaptı ama Escude topu karşıladı.

49′ Kayserispor yarı alanının ilk metrelerinden gerçekleşen ikili mücadelede Mouche, Veli’ye faul yaptı.

50′ Beşiktaş bu dakikada etkili bir atak geliştirdi. Oğuzhan, rakip yarı alanda baskıyla topu kazandı ve takımını atağa çıkardı. Ceza alanına yerden pasında savunma araya girdi ve sağ kanada açıldı. Ardından Hilbert, kale sahasına ortasını yaptı. Oğuzhan’ın kafa vuruşu savunmadan sekip ceza alanı sol tarafına açıldı ve topla Erkan buluştu. Erkan topu düzeltip kaleye şutunu gönderdi ama top üstten dışarıya gitti.

52′ Beşiktaş yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Hilbert’e yapılan hareket faul.

53′ Etkili gelişen Kayserispor atağında Cleyton ceza alanı önünden pasını ceza sahası içinde sağ çaprazda bulunan Mouche’ye verdi. Mouche’nin vuruşunu Cenk direk dibinde kornere gönderdi.

54′ Kullanılan köşe vuruşunda kale sahasına gelen topta tam bir karambol oluştu ama Beşiktaş savunması sonrasında topu uzaklaştırdı.

55′ Hızlı gelişen Beşiktaş atağında ceza alanına hareketlenen Holosko’ya atılan topta Holosko’dan önce kaleci Gökhan çıkıp topu aldı.

56′ Yine tehlikeli gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı dışından Oğuzhan, topu güzel bir şekilde önüne alıp pasını sağ çaprazdaki Holosko’ya verdi. Holosko’nun sert şutunu kaleci Gökhan kornere gönderdi.

57′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Oğuzhan, ceza alanına ortasını yaptı ama savunma topu bu kez diğer kanattan kornere gönderdi.

58′ Bu kez sol kanattan kullanılan köşe vuruşundan sonra sağ kanada açılan topu Hilbert aldı ve pasını Holosko’ya verdi. Ceza alanı içinde Oğuzhan boşta kalan topa vurdu ama yine kaleci topu kornere gönderdi.

Konuk ekip Beşiktaş baskılı bir oyun sergiliyor.

59′ Kayserispor’un hızlı atağını kesen Oğuzhan, faul yaptığı kanaatiyle sarı kart gördü.

60′ Kayserispor kalecisi Gökhan’a gönderilen ger pasta Gökhan’ın topa vuruşu kısa düştü ve topu Erkan aldı. Erkan, ceza alanına hareketlenen Oğuzhan’a pasını attı ama savunma araya girdi.

61′ Topla oynama oranlarında Kayserispor’un Beşiktaş’a %53’e %47 üstünlüğü var.

62′ Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Veli’ye sert bir faul yapan Cleyton sarı kart gördü.

64′ Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Oğuzhan, topu ceza alanına kadar taşıdı ve yerden pasını Holosko’ya attı ama topun Holosko’ya gittiğini fark edemeyen Mustafa, topa dokunmak isteyince iki oyuncu da topa istediği vuruşu yapamadı.

65′ Kayserispor’da Eren Güngör’ün yerine Yener Arıca oyuna girdi.

66′ Sağ kanattan gelişen Kayserispor atağında Mouche, topu ceza alanına gönderdi. Salih, ceza alanı içinde zor pozisyonda topu kale sahasına kadar taşıyıp çaprazdan çok zor durumda vuruşunu yaptı ama top savunmaya çarpıp kornere gitti. 

67′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda kale sahasına gelen topta kaleci Cenk’e faul yapıldı.

68′ Beşiktaş’ta Erkan Kaş’ın yerine Dentinho oyuna girdi. 

69′ Kayserispor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Veli, Salih’e faul yaptı. 

Mücadele iki takımın yaptığı faullerle sertleşti.

70′ Kayserispor, Yener’in golüyle 1-0 öne geçti.

Hızlı gelişen Kayserispor atağında Ömer’in uzun topuyla sağ kanatta ceza alanına yakın bir noktada topla buluşan Mouche, kale sahasına ortasını gönderdi. Herkesi geçen topa arka direk yakınlarında Yener kafa vuruşunu yaptı ve topu ağlarla buluşturdu. 

71′ Beşiktaş’ın çok etkili olduğu dakikalarda Kayserispor kontra atakl atakla golü bulmuş oldu.

Yener Arıca, 65. dakikada Eren’in yerine oyuna girdi ve bu sezon ilk golüne imza attı.

73′ Kayserispor’da ikinci oyuncu değişikliği. Alexandre Silva Cleyton’ın yerine Diego Biseswar oyuna girdi.

74′ Beşiktaş, rakip yarı alandan sol kanattan serbest vuruş kullandı. Arka direk yakınlarına giden topu Sivok, kontrol etti ve kaleye şutunu çekti ama Ceyhun topu uzaklaştırdı. Beşiktaşlı oyuncular, Ceyhun’un topa elle müdahale ettiği için penaltı itirazında bulundular.

76′ Beşiktaş yine Oğuzhan’la atak tazeliyor. Oğuzhan pasını müsait durumdaki Dentinho’ya verdi. Dentinho’nun şutunu önce kaleci Gökhan, ardından savunma uzaklaştırdı.

79′ Beşiktaş ikinci oyuncu değişikliğini Almeida ile kullandı. Hugo Almeida Mustafa Pektemek’in yerine oyunda.

79′ Beşiktaş savunmasında Sivok, rakip savunma arkasına koşu yapan Almeida’ya uzun bir pas attı ama top çok hızlıydı ve kaleci Gökhan’a kadar gitti.

80′ Beşiktaş savunmasında Sivok, rakip savunma arkasına koşu yapan Almeida’ya uzun bir pas attı ama top çok hızlıydı ve kaleci Gökhan’a kadar gitti.

81′ Kayserispor savunmasında rakip yarı alandaki Biseswar’a yüksek bir top gönderildi ama Biseswar topu eliyle kontrol etti.

82′ Sol kanattan gelişen Kayserispor atağında Yener, topla beraber ceza alanına girdi ama Hilbert’ten sıyrılamadı.

83′ Gelişen Beşiktaş atağında Oğuzhan, pasını sol kanattaki Almeida’ya verdi. Almeida topla beraber ceza alanına girdi ve pasını Olcay’a verdi. Olcay baskı altında topu kaybetti ve Kayserispor savunması topu ceza alanının dışına gönderdi.

84′ Bir başka Beşiktaş atağında ceza alanı dışında topla buluşan Oğzuhan, kaleye sert bir şut gönderdi ama savunmaya çarpan top direğin dibinden kornere gitti.

85′ Beşiktaş’ta son oyuncu değişikliği. Olcay Şahan oyundan çıktı ve yerini Muhammed Demirci’ye bıraktı.

85′ Kayserispor Bobo’nun golüyle 2-0 öne geçti.

Kayserispor’un atak yönüne göre sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda Mouche, kale sahasına ortasını yaptı ve Bobo topa çok iyi bir kafa vuruşu yaparak farkı 2’ye çıkardı.

86′ Gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı dışında topla buluşan Oğuzhan, kaleye sert bir şut çekti ama top kaleci Gökhan’da kaldı.

88′ Kayserispor’da son oyuncu değişikliği. Marko Simic yerini Okay Yokuşlu’ya bıraktı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here