Kayseri’de faaliyetini sürdüren Kapalı Kale Grubu bugün yapmış olduğu açıklama ile Tribünlerden tamamen çekilme kararına vardı.
Grubun yapmış olduğu açıklamada şunlara yer verilmiştir.

"Sadece Kayserisporumuz için mücadele ettik bu zamana kadar. İçerde dışarda bu takımı yanlız bırakmamak için çabaladık. Tribün kültürünü Kadir Has Stadı’na aşılamak için çaba sarfettik. Yeri geldi koreografi yaptık , yeri geldi bizzat ellerimizle bayraklarımızı diktik.Yeri geldi atkı çıkardık , polar çıkardık.Zaman zaman pankartlar hazırladık futbolcularımıza , özgün bestelerimizle haykırdık aşkımızı.. Bu şehrin tarihinde görmediği tribün güzelliklerini sergiledik bu şehre..

Başkanımız taraftarını önemsemediğini dile getiren bir cümle sarfedince tepki koyduk Holigan olduk. Kulüp 80 lira bilet fiyatı açıklayınca tepki verdik “beleş bilet istiyorlar” demeye getirdiler. Deplasmanda cop yedik yönetimimiz saolsun üstüne bizlere küfür eder gibi bizleri coplayanlara teşekkür etti.

Bunları hak etmediğimizi düşünüyoruz.Yine söylüyoruz bizler işi gücü olan , çoğunluğu öğrenci olan bağımsız bir grubuz.Tek suçumuz  Kayserispor’lu olmak. Ve en büyük özelliğimiz “haksızlığa , yanlışa taviz vermeden tepki koymak”tı. Bizleri bu şekilde kabul edemeyen yöneticilerimize sesleniyoruz…  Bundan sonra tüm maçlara huzur içinde gidebilirisiniz. Artık sizleri tribünden eleştirecek bir Kapalı Kale Grubu’nu göremeyeceksiniz.

Madem bizler holiganız , madem bizi linç eden emniyete teşekkür ediyorsunuz , bu durumdan mutluluk duyuyorsunuz bu gençler artık hiç bir Kayserispor karşılaşmasında bulunmayacaklar.Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemekti. Bizlerin rant peşinde , bedava bilet peşinde koşmadığını yedi cihan biliyordu.. Ama siz açıklamalarınızda hep bunu ima ettiniz. Bizim size en büyük cevabımız “tribünden çekilerek” sizleri kurguladığınız bu çirkin tezgahta yanlız bırakmaktır.

Yöneticilerimize ve başkanımıza zaman zaman çirkin tezahüratta bulunduk. Bu hatamızı kabul ediyoruz. Ama siz yöneticilerimiz de en az bizler kadar iyi biliyor ki grubumuzun “küfür” dışında hiç bir yanlışı olmamıştır bu tribünlerde. Ama bilmelisiniz ki “küfür etmek” , birilerine tamamen asılsız olarak “rantçı” , “çıkarcı” demekten daha masum bir olaydır.

Bizlere haklı mücadelemizde destek veren Türkiye’nin her tribününden taraftarlara , yerel ve ulusal medyaya  teşekkür ediyoruz.Kayserisporumuza bundan sonraki tüm maçlarında başarılar diliyoruz. Umarız biz olmadan daha güzel günler görür bu tribünler..

Ayrıca bundan sonraki dönemde taraftarıyla her zaman sıcak ilişkiler kuran Erciyesspor ve Panküp Şekerspor maçlarında yer almak da gündemimizdedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.."

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here