LED aydınlatma çalışmaları sürüyor. Çok yakında muhteşem bir görüntü oluşacak.

 

Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda bir yandan çimlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar sürerken bir yandan da dış cephede LED aydınlatma sistemi ile ilgili çalışmalara başlandı. Dış cephe çalışmaları kapsamında ayrıca ana kolonlar ve ayaklar da boyanıyor.

 

Yaklaşık 15 gün önce İngiliz uzmanlar tarafından başlanan çimlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalara ilave olarak Kadir Has Stadı’nın dış cephesinde gece görüntüsüne ayrı bir hava katacak olan LED aydınlatma çalışmalarına başlandı.

 

6 bin noktasal aydınlatmanın kullanılacağı dış cephede gece görüntüsü rengarenk bir görünüm arz edecek. Son teknolojik imkanların kullanılarak oluşturulacağı aydınlatma sisteminde sahadaki takımların renklerinin yansıtılabileceği bir ortamın yanı sıra gol sonrası çeşitli efektler sergilenebilecek.

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin logosunun da LED aydınlatma sistemi ile ana kapıya yerleştirileceği çalışmalar kapsamında ayrıca dış cephedeki cam aralıklarına da toplam 80 adet renkli projektör yerleştirilecek.

 

ANA KOLONLAR VE AKSLAR DA BOYANIYOR

Dış cepheye yönelik çalışmalar kapsamında ayrıca ana taşıyıcı kolonlar ve akslar da siyaha boyanıyor. Kadir Has Stadı’nın dış cephesinde önemli bir farklılık arz edecek olan boyama çalışmalarının birkaç gün içinde tamamlanması planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Kayseri Büyükşehir Belediyesi.

http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/haberler/stad-khas.htm

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here