basin1

Süper Lig’de küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Kayserispor Kadir Has Stadı’nda konuk ettiği Eskişehirspor karşısında da hedeflediği galibiyeti bulamadı.

Kayserispor, Necati Ateş’in golü ile 1-0 yenik düştüğü karşılaşmayı Sefa’nın golü ile 1-1 berabere tamamladı ve haftayı 1 puanla kapatarak 11 puana ulaştı ve puan cetvelinde 17. sıradaki yerini korudu.

Son sıradaki Elazığspor’da haftayı 3 puanla kapatırken Kayserispor ile arasındaki puan farkını da 1’e indirdi.

Teknik Direktör Prosinecki’nin farklı bir 11’e şans verdiği Kayserispor’da Eskişehir karşısında ortaya konan etkili futbol ise beğenildi.

Mouche kadro dışı Cleyton kadroda yok..

Mouche’nin kadro dışı kaldığı Cleyton’a ise şans verdiği Eskişehir maçı kadrosunda uzun aradan sonra ilk kez forma şansı bulan Biseswar etkili oyunu ile herkesi büyüledi.Biseswar hırsı, mücadelesi ve azmi ile rakip takıma korkulu dakikalar yaşattı.

3 puan hedefleniyordu 1 puanı zor kurtardı..

Ligde zor günler geçiren Kayserispor,  Eskişehir karşısında mutlak galibiyet hedefliyordu ancak umduğunu bulamadı. Sefa’nın golü ile 1 puanı zor kurtaran Kayserispor’a maalesef 1 puanda yeterli olmadı.

Kayserispor gol kaçırma rekoru kırdı..

Kayserispor Eskişehir karşısında Bobo, Biseswar ve Jaja ile adeta sezonun gol kaçırma rekorunu kırdı. Bu arada rakip takımın kaleci Boffin’de kalesinde adeta devleşti.

Kayseri’de eksi 16 derecede oynanan  karşılaşmada Kayserispor ile Eskişehirspor puanları paylaştı 

 Bu sonucun ardından Eskişehirspor 24 puana yükselirken ligin üst sıralarına tırmanma şansını sonraki haftalara bıraktı. Kayserispor ise 11 puana yükselmesine rağmen düşme hattından bu hafta da kurtulamadı.

Mamur taraftara teşekkür etti..

Kayserispor’u Kadir Has Stadı’nda dondurucu soğuğa rağmen yaklaşık 6-7 taraftar destekledi. Taraftarın bu cefakar tutumu karşısında Kayserispor Başkanı Recep Mamur’da teşekkür mesajı yayınladı.

Başkan Mamur’un açıklamasında yer alan bir bölüm ise hakikaten dikkat çekici. Başkan Mamur diyor ki: “Sizlerin de izlediği gibi ligin en iyi 3-4 kadrosundan biri olan Kayserisporun gücü ortadadır. Büyük Kayserispor camiası taraftarıyla birlikte yaşanan talihsizlikleri de yenerek hepimizi mutlu edecektir.”

Evet Başkan Mamur kötü sonucu asla aklının ucundan geçirmiyor. Mamur Kayserispor’un kadro kalitesi itibarıyla,  ligin en iyi 3-4 takımından biri olduğunu  söylüyor. Bu kötü gidişin de en kısa sürede sona ereceğini söylüyor.

İyi oyuna değil sonuca puan veriliyor..

Başkanın bu dileklerine elbette bizlerde katılıyoruz. Ancak maalesef futbolda iyi oynayana puan vermiyorlar. Kayserispor Eskişehir karşısında belki de sezonun en iyi futbolunu oynadı. En fazla pozisyon bulduğu maçtı ancak müsaade edin de artık böyle hırslı ve mücadeleci olsunlar.

Ligde 15 hafta geride kaldı. Aksi takdirde ligin en iyi 3-4 takımından biri denilen Kayserispor küme düşecek.  Bakın Ligin en son sırasındaki Elazığspor sahasında Antalyaspor’u 4-1gibi farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı.

Elazığspor kaynar suya düşen kurbağa misali bu hafta sıçrama yaptı, titreyip kendine geldi. Elazığspor  Antalya karşısındaki hırslı futbolunu önümüzdeki haftalarda sürdürürse o takım kesinlikle küme düşmez.

Bu nedenle Eskişehir karşısındaki hırslı ve etkili futbola bakıp aldanmamak gerekiyor. Futbol netice oyunu. Senin gol atman gerekiyor maç kazanman puanlar toplaman gerekiyor. İyi futbola değil galibiyete puan veriliyor.

Kayseri Kent Haber

Mustafa Duran

mustafaduran38@yahoo.com

 

Kaynak: http://www.kayserikenthaber.com/yazar.asp?yaziID=7476

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here