Hayaller ve gerçekler…

    Bekir DEMİRAĞ

Kayseri futbolu, son yıllarda özellikle alt kategorilerde başarıya hasret.

Kayseri Erciyesspor’un U-14 Kategorisindeki Türkiye şampiyonluğu, Kayserispor’un geçtiğimiz yıllarda elde ettiği üçüncülük dışında ele tutulur, gözle görülür bir başarımız yok !

Yıllardır Türkiye 3. Ligi hasretiyle yanıp tutuşan şehrimizin temsilcileri, bir türlü bu hedefi tutturamadılar. Çoğu daha ikinci etabı bile göremeden gerisin geriye dönüp geldi.

Tek tabancamız Pansu Şekerspor’un Trabzon’daki 3. Lige terfi maçlarında Hatay Kırıkhanspor’a hem de 3-1 önde girdiği son dakikalarda nasıl beraberliğe düşüp sonrasındada  penaltılarla ne şekilde elendiğini görüp üzüldük.

PAF takımlarımız ilk 10 içinde bile zor yer buldu. Geçtiğimiz sezonu da sonuncu tamamladık.

Geride kalan hafta B Gençler gruplarında ilimizi temsil eden takımlarımız Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor’un Nevşehir ve Aksaray’daki maçlarını bizzat yerinde takip ettim.

Keşke etmeseydim, inanın ortaya çıkan sonuçlara adeta tükenip kahroldum !!!

Önce Aksaray Atatürk stadındaki Kayseri Erciyesspor- Konya Şekerspor maçını izleyip, görüntüledim.

Abartmayayım, Kayseri Erciyesspor  maça çok hızlı ve atak girdi. Öyle ki, mavi- siyahlılar  daha ilk 15 dakikada ikisi Mehmet Yaman, öteki de Emre Öztürk ile yakaladığı yüzde yüzlük üç net gollük pozisyonda zor olanı yapıp atamadılar. Rahatça galip gelebilecekleri bir maçta hani hepimizin bildiği futbolun o acımasız   Atamayana atarlar  kuralı işleyince 1-0 yenilip   elendiler.

Konya Şekerspor ise daha ilk kontratağında golü buldu ve kalecisi Ahmet’in karşılaşma boyunca  yaptığı birbirinden süper kurtarışlarıyla İstanbul’daki  finallere kaldı.

Bir umudumuz Kayserispor kalmıştı…

Antrenör arkadaşlarım Zekeriya Altıparmak, Ahmet İzgi, Münir Yıldırım  ve Mustafa Esmeray ile yaptığımız Aksaray- Nevşehir yolculuğu sırasında kafamızda hep öğleden sonra oynanacak o maç vardı. Gerçekten hepimiz de umutluyduk. Çünkü, Adanaspor ile oynanacak maçta  Kayserispor’a   bir beraberlik bile yeterliydi.

Ama bizimkiler öylesine berbat bir giriş yaptılar ki daha ilk on dakikada film kopuverdi… 4. dakikada gelen erken golün şokunu bile üstümüzden atamadan 10. dakikada kalecimiz Ferdi rakibini yaka paça indirince al sana kırmızı kart ve de penaltı !

Kaldık mı 10 kişi ?

Derken penaltı gole dönüştü ve 2-0 yenik duruma düştük. Adanasporlular da gerçekten çok iyiler. Bizimkiler ise kötü mü kötü.

Sağlı- sollu ataklar..Gelen içeride.

Üç… Dört.. Beeşşş…

Aman Allahım, neler oluyor ?

Adanaspor  7 atsa   finale o gidecek.  Kayserispor’un artık yakalama şansı yok.

Diğer sonuçlarda Kayserispor’a yenilen, Adanaspor’u yenen Ankaraspor finalde.

Maç 5-2 yenilgimizle  bitti..Bizim İstanbul hayallerimizde (!)..

Yazımın başında da dedim ya , biz bir yerlere geliyor orada tıkanıyoruz ..

Öncelikle bunu aşmak gerek. Antrenörlerimiz bu yolda çaba harcamalı, oyuncularımız kendilerine imaj vermek adına saç yaptırıp, tribünden fark edilmek için renkli ayakkabılar gireceklerine ; öncelikle futbol oynamayı ve başarılı olmayı düşünmeli !

Bilmeliler ki futbolu cicili bicili saçlar, renkli ayakkabılar değil sahada kazanmak adına mücadele eden oyuncular oynar.

Gelecekte bu işten ekmek yemeyi düşlüyorlar, futbolu bir meslek olarak kabul ediyorlarsa işin raconunun  çok çalışmak, kazanmayı rakibinden fazla istemek olmayı beyinlerine yerleştirmeliler.

Konya Şekerspor da, Adanaspor da bizimkilerden çok daha fazla kazanmayı istedikleri için başarılı oldular. Kayseri Erciyesspor ile Kayserispor’u yendiler !

Anlayacağınız, bizim takımlarımız bu sezonu da hayal kırıklığıyla kapattı.

Ben de koskoca Kayseri’den bu maçları tek  başına  izleyen ve çarpıcı sonuçları gören biri olarak ve o kadar yolu boşuna teperek kahroldum açıkçası ! 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here