ortasaha-kayserispor

Kayseri’nin güzide insanları, saygı değer hemşehrilerimiz…

Bilindiği üzere Kayserispor bu sezon Spor Toto #Süper Lig’i 18. sırada bitirdi. Dolayısıyla ligden düştü. Geride kalan 10 sezonun en kötü performansını bu sezon sergiledi. Peki, ne oldu da bu modern tesisli, genç futbolculu, borçsuz hatta 20 milyonlu takım PTT 1. Lig’e merhaba dedi…

Şimdi Sizleri Maziye Götüreyim

2004-2005 sezonunda Hikmet Karamanlı Kayserispor, bu sezonun ikinci yarısında paçayı son anda kurtarmıştı. Bu sezon ligde kalan Kayserispor’un dönüm noktasıydı bence. Çünkü #2004-2005 sezonundan sonra, son 9 sezonda 4 kez ligi 5.sırada tamamlayan sarı kırmızılı ekip birer kez de 6. 7. ve 8. oldu. Geçen sezon 11. olan takım bu sezon ise 18. oldu. Dile kolay,18 takım var ligde ve sizde 18. sıradasınız!

Bu arada en başarılı sezonu #2007-2008 sezonu olan sarı kırmızılıların o sezon ligi 5. sırada bitirdiklerini hatırlıyorum. O zaman koltukta Tolunay Kafkas gibi teknik bir teknik adam vardı. Bir tek o mu? Kalede #Ivankov, savunmada #Toledo, orta alanda Mehmet Topuz ve hücumda da Gökhan Ünal. #Topuz ve #Gökhan Ünal 12’şer kez fileleri havalandırmış… Şu işe bak! Bu sezon Kayserispor kaç kez filelere gitti acaba diyeyim cevabı sizde kalsın! Neyse, güzelliklerden bahsediyordum. Açıkça söyleyebilirim o sezon Kayserispor’un en güzel sezonuydu. Gençlerbirliği’ni Bursa’da deviren Kayserispor, #Fortis Türkiye Kupası’nın da sahibi olmuştu.

Gelelim Bugüne!

Takım küme düşmüş ve halâ #Sefa Yılmaz Beşiktaş’a, #Okay Yokuşlu Avrupa’ya… Yahu biraz akıllanın! Birkaç istisna oyuncu hariç hanginiz tutundunuz o büyük takımlarda? Sefa’da gitsin evet gitsin de, sonuç? Koca bir “0”. 10 yıl sonra gelinen nokta bunu gösteriyor. Yanlışsam söyleyin. Nice Sefa’lar, Okay’lar geldi geçti. Hiç uzağa gitmeye gerek yok. Daha yeni gerçekleşen bir olay, Salih Dursun! Kolay mı geldiniz buralara? Boş yere gençliğinizi harcatmayın diyerek daha ilk yazımdan kimseyi sıkmak istemediğimi belirtmek isterim. Ancak görünen köy misali Kayserispor. Gel gelelim o köye(?) Hani bizim 20 milyonumuz nerede? Satılan oyunculardan gelen ve açıklanan miktardan bahsediyorum…

Bu arada söylemeden geçmemeliyim diye düşünüyorum. Tesisleşme ve stadyum konusunda önemli adımlar atıldı. Çok ihtişamlı yapılar elde edildi. Ama bunlarda #PTT 1. Lig’inde olmaması gereken yatırımlardı. Yegâne temennim, #Kayserispor inşallah önümüzdeki sezon tekrar Süper Lig’e döner.

-Gemi batarken önce fareler kaçar, vesselam…

Süleyman Kaçmaz
fenomenfutbol.com spor yazarı

Süleyman Kaçmaz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here