Web Analytics
Ali Naibi Yabancı Transferlere Açıklık Getirdi.
“Yabancı kuralının serbest bırakılması. Çünkü bu sistemi açarken Türk futbolcuyu teşvik etmek amaçlı bir sistemdi. Burada yabancı alınacak diye bir şart yoktu...

Kayserispor Futbol Direktörü Ali Naibi, 

“Yabancı kuralının serbest bırakılması. Çünkü bu sistemi açarken Türk futbolcuyu teşvik etmek amaçlı bir sistemdi. Burada yabancı alınacak diye bir şart yoktu. En az 14 yerli futbolcu olması kuralı vardı. Kulüpler Birliği’nde kararlar gözden geçirilip kaldırılınca, sistem çorba haline döndü. Sistemin ilk hali bana kalırsa çok iyiydi. Beklentim aynı şekilde devam etmesi. Yabancı kısıtlaması olmamalı. Ne olur diye öngörü de bulunmak için Türkiye’de medyum olmak gerekiyor. Her gün değişiyor. Yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapılması neticesinde yerli oyuncu fiyatları yükselecek. Bu da üst liglerdeki kalitenin düşeceğinin göstergesi” dedi.

Futbol Direktörü Ali Naibi;

Kadromuzda 18 yabancı futbolcu var. Tüm oyuncular ve menajerleri ile tek tek görüşüp sonrasında bir karara varacağız. TFF’nin alacağı nihai karar neticesinde de kadroda bulunacak yabancı oyuncuları tespit edeceğiz. Manuel Fernandes ve Wilfried Kanga ve diğer yabancı oyuncularımız ile ilgili net bir karar vermedik. Futbolcuların menajerleri ile görüşüyorum. Burada neden istenilen performansı sergileyemediklerini saptamaya çalışıyorum. Burada neler yaşadıklarını anlamaya çalışıyorum. Bunları analiz ettikten sonra ilk etap kampımızda hepsinin bir şansı olacaktır. Ama şartlar belli olduktan sonra bazıları ile yolları ayıracağız” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları