leem

Son yıllarda yurt içinden ve yurt dışından kadrosuna kattığı genç yıldızları ülke futboluna kazandırarak Türk futboluna büyük katkı sağlayan Kayserisporumuz bir ilke daha imza atmış olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Kulübümüz bundan böyle kendi futbolcusunu da kendi bünyesinde yetiştirecek. Alt yapıdan verim almayı hedefleyen Kayserisporumuz; Barcelona ve Ajax gibi takımlarda görev alan ve kariyeri başarılarla dolu Gerardus Van Der Lem’i alt yapının başına getirdi. Alt yapıyı yabancı hocaya emanet eden Kayserisporumuz; son yıllarda ülke futbolunun kanayan yarası haline gelen alt yapıdan oyuncu yetiştirme sorununu çözme yolunda büyük bir adım attı.

2011 yılında Kulübümüzde Teknik Direktör Shota ARVELADZE’nin yardımcılığını yapan ve ailevi nedenlerden dolayı Kayserisporumuz’dan ayrılmak zorunda kalan Hollandalı hocamız Gerardus Van Der Lem Kayserisporumuz’a yeniden döndü. Kulübümüz’e yeniden dönen Gerardus Van Der Lem Kayserispor alt yapı genel koordinatörü olarak görev yapacak.

 

1997- 1999 yıllarında Barcelona’da Luis Van Gaal’ın yardımcılığını yapan Gerardus Van Der Lem, 2003- 2004 yılında ise Suudi Arabistan Milli takımını çalıştırdı.

Alt yapının kulüpler ve ülke futbolu açısından büyük önem taşıdığını belirten Genel Menajerimiz Süleyman HURMA: “Bugüne kadar Kayserispor kendi yapılanması içerisinde sportif olarak genç oyuncuları bulan bir kulüptü bundan sonra Kayserispor aynı zamanda genç oyuncuları yetiştiren bir kulüp olacak. Futbol kariyeri çok büyük bir kişiyi Kayseripor alt yapısının başına getirdik. Bundan dolayı mutluyuz.”, dedi.
Düzenlenen basın toplantısına Kulübümüz yöneticilerinden Yücel ŞAHİN, Mustafa ATSIZ, Serdar MARAŞLI ve Rıfat PEHLİVAN da hazır bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here