MKE Ankaragücü
İlhan Parlak

Kayserispor Altyapısında yetişen ve uzun süre Kayserispor forması giyen bir futbolcu. Kayserispor’dan sonra; Fenerbahçe, Osmanlıspor, Ankaragücü, Karabükspor, Erciyesspor, Gaziantepspor formaları giydi. Şuanda TFF 1.lige yeni yükselen Ankaragücü’nde oynuyor.

 

B.B. Erzurumspor
Mert Nobre

Mert Nobre, Kayserispor’a 2013-14 sezonunda Mersin İdman Yurdundan Transfer oldu. Kayserispor forması ile Süper lig ve TFF 1.liginde forma giydi. Kayserispor’dan sonra yurtdışına trnasfer oldu.
Tekrar Türkiye ‘ye gelerek Erzurumspor forması giydi. Şampiyon takımın kaptanlığınıda yapan Nobre şu anda B.B.Erzurumspor forması ile TFF.1.liginde oynuyor. Nobre 37 yaşında.

Kubilay Sönmez

Kayserispor’a Şanlıurfaspor’dan 2016-2017 sezonunda transfer oldu. Kubilay Sönmez Kayserispor formasını 1 sezon Süper ligde giydikten sonra bu sezon başında B.B.Erzurumspor’a transfer oldu.

 

 

Çaykur Rizespor

 

Oğulcan Çağlayan

Kayserispor’a Erciyesspor’dan kiralık olarak gelen Oğulcan

Çağlayan bir sezon Kayserispor forması giydi. Tekrar eski takımı olan Erciyesspor’a giden Oğulcan Çağlayan buradan Rizespor’a transfer oldu.

 

 

İstanbulspor
Umut Kaya

Kayserispor’a Menemen Belediyespor’dan 2013-2014 sezonunda  transfer olan  Umut Kaya, Kayserispor’dan sonra İstanbulspor’a transfer olmuştu. 3 sezondur İstanbulspor forması giyiyor.

 

 

 

Eskişehirspor
Kayacan Erdoğan

Kayserispor’a Eskişehirspor’dan 2015-2016 sezonunda transfer olan Kaleci Kayacan Erdoğan sezon sonunda tekrar eski takımı olan Eskişehirspor’a transfer oldu. Şuanda bu takımın kalesini koruyor.

 

 

Bilal Aziz Özer

Bilal Aziz Özer, Kayserispor’a Yurtdışından transfer oldu. 2008-2009 sezonunda Kayserispor’da oynamaya başlayan Bilal Aziz şike soruşturmasına adı karışınca Kayserispor ile ilişiği kesilmişti. Kayserispor’dan sonra Konya Anadolu Selçukluspor, Konyaspor , Osmanlıspor forması giydi. Eskişehirspor ile bu sezon 2.sezonu oldu.

 

 

Denizlispor

 

Andre Francisco Moritz

Andre Francisco Moritz Kayserispor’a 2010-2011 sezonunda Kasımpaşaspor’dan transfer oldu. 2011-2012 sezonunda Kayserispor’dan Mersin İdman Yurdu’na geçen futbolcu bir süre yurtdışında futbol oynadı. Ordan tekrar Türkiye’ye dönerek Denizlispor forması giymeye başladı. Bu sezon 2.sezonu.

 

Ömer Alp Kulga

Kayserispor’un Yurdışında getirdi bir başka futbolcu. Ömer Alp Kulga Kayserispor’a 2011-2012 sezonunda geldi. devre arasında Orduspor’a transfer oldu. Bu takımdan sonra Mersin İdman Yurdu, Denizlispor, Boluspor, Buğsaş ve Osmanlıspor’da forma giydi. 2 sezon önce Moritz ile birlikte Denizlispor’a transfer oldu. Halen bu takımda oynuyor.

 

 

Adanaspor

 

Bilal Yener Arıca

Kayserispor’a yine Süleyman Hurma döneminde yurt dışında transfer olan Bilal Yener Arıca 2013-2014 transfer oldu. Kayserispor’dan sonra 2105-2016 sezonunda Altınorduspor’a geçti. Bu sezon başı ise Adanaspor ile anlaşmaya vardı.

 

Samsunspor

 

Erkam Reşmen

Erkam Reşmen Kayserispor’a 2016-2017 sezonunda Gazişehir Gaziantepspor (Gaziantep B.B.Spor) takımından transfer edildi. Kayserispor’dan devre arasında Samsunspor’a transfer oldu. Halen bu takımda forma giyiyor.

Ufuk Budak

Ufuk Budak Kayserispor’a 2016-2017 sezonunda Gazişehir Gaziantepspor (Gaziantep B.B.Spor) takımından transfer edildi. Kayserispor’dan devre arasında Manisaspor’a transfer oldu.  Sezon başında ise Samsunspor ile anlaştı ve Halen bu takımda forma giyiyor.

 

Gazişehir Gaziantepspor

 

 

Özgür Can Özcan

Özgür Can Özcan Kayserispor’a 2007-2008 sezonunda Galatasaray’dan kiralık olarak geldi. Sezon sonuda tekrar Galatasaray’a döndü. Galatasaray’dan sonra Gaziantepspor, Sakaryaspor, Galatasaray ve Rizespor’da forma giydi. Yeni bir yapılan içinde olan Gaziantep şehri . Borçlar yüzünden Gaziantepspor’u yerini almasını düşündükleri Gazişehir Gaziatepspor (Eski Gaziantep B.B.Spor) önem vermeleri üzerine bu takıma transfer oldu.

 

Boluspor

 

Kaleci Mahmut Ertuğrul Taşkıran

Kayserispor’a Fenerbahçe’den 2012-2013 sezonunda kiralık olarak gelen Mahmut Ertuğrul Taşkıran 2 sezon futbol oynadı. Daha sonra Fenerbahçe’ye tekar dönen Ertuğrul bu seferde Sivasspor’a kiralık gönderildi. 2015-2016 sezonunda tekrar Fenerbahçe’ye dönen Ertuğrul bu sezon Boluspor’a transfer oldu.

 

Kaleci Gökhan Değirmenci

Kayserispor’a 2009-2010 sezonunda Altay’dan transfer oldu. 2013-2014 sezonuna kadar Kayserispor forması giyen Kaleci Gökhan sırası ile Erciyesspor, Göztepe ve Gaziantepspor formalarını giydi. Bu sezon Boluspor ile anlaştı.

 

 

Giresunspor

 

Çağlar Birinci

Çağlar Birinci Kayserispor’a 2014-2015 sezonun devre arasında Akhisar Belediyespor’dan transfer oldu. sezon sonunda ise Karşıyaka SK ile anlaştı. geçtiğimiz sezonun devre arasından beri Giresunspor forması giyiyor.

 

Ümraniyespor

 

Cleyton Alexandre Henrique Silva

Kayserispor’a 2012-2013 sezonunda Panatihinaikos takımından tranfser oldu.   2013-14 sezonunda Dinamo Zagrep takımına geçti. Arkasından Skada Xanthi ile anlaşan Cleyton tekrar Türikiye’ye dönerek Elazığspor ile anlaştı. Önce Göztepe sonra Lefkoşa ve son olarakta Ümraniyespor forması giymeye başladı.

 

Balıkesirspor

 

Okan Alkan

Kayserispor Okan Alkan’ı 2011-2012 sezonunda Fenerbahçe’den kiralık olarak transfer etti. Daha Okan Fenerbahçe’ye döndü. Buradan Bucaspor geçen Okan Alkan 2014-15 sezonundan beri Balıkesirspor forması giyiyor.

Cüneyt Köz

Kayserispor’a yurtdışından geldi. 2013-2016 sezonları arasında oynadı. Daha sonra Balıkesirspor’a tranfser oldu.

 

 

ABdulkadir Özgen

Kayserispor’a Yurtdışından transfer oldu. 2010-2013 sezonları arasında Kayserispor’da oynadı. Daha sonra sırası ile Bucaspor, Sivasspor, Manisaspor, Şanlıurfaspor ve Adana Demirspor formalarını giydik. Seçen sezon Balıkesirspor ile anlaştı. Halen burada futbol hayatını sürdürüyor.

 

Elazığspor

 

Emre Öztürk

Futbola Kayserispor altapısında 2003-2004 sezonunda başlayan daha sonra Erciyesspor’a geçen Emre Öztürk erciyesspor’dan sonra Sivasspor’a oradan da Manisaspor kiralık olarak gitti. Bu sezon başı Elazığspor ile anlaştı.

 

Fatih Serkan Kurtuluş

Fatih Serkan Kurtuluş Kayserispor’a 2014-2015 sezonunda Gençlerbirliği’nden transfer oldu. Daha sonra sırası ile Karşıyaka, Göztepe ve Konya Anadolu Selçukluspor’da forma giydi. Sezon başında Elazığspor ile anlaştı.

Araştırma Ayhan BAYNAL

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here