Teknik Direktör : Ertuğrul Sağlam

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) düzenlediği “44. Yıl Sporun Zirvesi” Semineri’nin 2. gününde “Hepimiz Aynı Yere Birlikte Bakabiliyor muyuz?” konulu oturum yapıldı.

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım, Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, milli futbolcu Ergun Penbe’nin konuşmacı olarak katıldığı oturumda, ilk söz Beşiktaş ile oynayacakları Efes Cup maçı için milli futbolcu Ergun Penbe’ye verildi.

Türkiye’nin en büyük camialarından birisinde futbol oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Ergun, “Bir çok kişinin hayal ettiği bir yerdeyim. Dünyaya bir kere daha gelsem yine futbolun içinde olmak isterdim. Bir çok insan spor yapmak için para veriyor, ancak ben çok sevdiğim futbolu oynarken bu iş için para alıyorum. 10 yaşından beri futbol oynuyorum. Türkiye’nin en büyük camialarından birisindeyim ve bununla gurur duyuyorum” dedi.

Futbolda pek heyecanlanmadığını, lise sınavlarında daha çok heyecanlandığını belirten milli futbolcu, “Çok heyecanlandığım bir maç hatırlamıyorum” dedi.

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Anadolu’nun aynı şehrinde 2 süper lig takımı olmasının dezavantajını yaşadıklarını belirterek, “Kayseri Süper Lig şehri, her hafta bir maç oynanıyor. 2 takımın oynamasının güzellikleri yanında dezavantajları da var. Ekonomi çok önemli. Kayseri Erciyesspor’un daha yeni süper lig takımı olması nedeniyle şehir kaynakları daha çok oraya gidiyor. Aksi taktirde ilk 3’e oynayabilirdik” diye konuştu.

Kısıtlı imkanlarla da olsa bugün herkesin taktirini alan bir takım olmayı başardıklarını ifade eden Sağlam, “Sadece parayla olmadığını gösterdik. Bu sene ligi ilk 5 içinde bitirdikten sonra gelecek sezon hedef yükseltmek zorundayız. Türk futboluna damgamızı vurmanın mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu ise yapılan işin önemini bilmenin ve fark yaratmanın önemine değindiği konuşmasında, “Bütün mesele fark yaratmaktır”. Bir çok kişi aynı işi yapıyor, fakat bazıları sivriliyor ve mükafatlandırılıyor. Ligde yarış başladığı zaman da fark yaratarak yarışı önde bitirmek çok önemli” şeklinde konuştu.

Vestel Manisaspor’un çok yeni bir takım olduğunu ifade eden Çubukçu, “Hedefimiz lige renk getirmekti. Bulunduğumuz noktada memnunuz, ancak başarıyı tam yakaladığımız sırada bir takım nedenlerden dolayı sürdüremedik. Takviyeler yaparak, Türkiye’ye iyi manzaralar yaratmaya çalışacağız. Amacımız gelecek sezon Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmektir” dedi.

FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım ise hakemlerin hata yapmasının normal olduğunu ifade ederek, “Sahaya hata yapmak için değil, başarılı olmak için çıkıyorum. Başarısız olduğum zaman kendi çevremden büyük bir baskı görüyorum. Çalıştığım yerdeki insanlar merhaba demeden kararımı eleştiriyorlar” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here