Sergen Yalçın yönetiminde şaha kalkan Kayserispor durdurulamıyor… Sarı-Kırmızılılar, bu kez Anadolu derbisinde Bursa’yı yıktı. Welliton ve Rotman’ın golleriyle zafere uzanan Kayseri, maç fazlasıyla ateş hattından çıktı.

Yakalanan serinin özgüveni ile maça atak başlayan taraf Kayserispor’du. Özellikle orta saha üstünlüğünü Lawal’la sağlamayı başararak Bursaspor ceza sahasına kolay girdiler. Henüz 5. dakikada Umut Bulut ağır kalınca Ertuğrul mutlak golü önleyen hamleyi yaptı. Sonrasında Güray’ın ortasını Umut değerlendiremedi. Son haftaların formda ismi Deniz Türüç’ün şutunu kurtaran Harun, Bursaspor’un bunaldığı anlarda imdada yetişti.

Deniz kırmızı görünce

Kırılma anlarından biri ise Deniz Yılmaz’ın atılmasıydı. Gereksiz bir hareketle kırmızı kart gören Deniz, maçın Bursa adına zorluk derecesini daha da artırdı. Bu dakikadan sonra Yeşil-Beyazlılar hücuma çıkmakta iyice güçlük çekti. İkinci yarıya Varela-Welliton değişikliği ile başlayan Sergen Yalçın, hamlesinin karşılığını 3 dakika içinde aldı. Hakan’ın harika ortasında Welliton direkten dönen topu tamamlayarak Kayserispor’u öne geçirdi: 0-1. Hemen karşı hamle Mutlu hocadan geldi. Kabilay’ı oyuna alan Bursaspor’un hocası hücumu düşündü ama bu değişikliğin pek getirisi olmadı. Kayseri ise bu dakikalarda 1 kişi fazla olmanın avantajını kullandı. 58’de Deniz, 62’de Kana Bıyık kaçırdı. Harun, Welliton’un vuruşunda topu bir kez daha müthiş kurtarırken, takımını ayakta tutmaya çalıştı.

Rotman fişi çekti

Sercan ile geçen haftaki Fenerbahçe maçını hatırlatan bir hamle yapan Mutlu Topçu son kozunu oynadı. Ama Kayserispor’un durmaya niyeti yoktu. Mabiala’nın kafasında direkten dönen topu Rotman ağlarla buluşturdu ve bir anlamda fişi çekti. Sonuçta formda olan taraf yani Kayserispor hakettiği bir galibiyet aldı. Bursaspor ise Mutlu hoca geldiğinden beri ne şanssızlıktır ki maçlarını bir türlü 11 kişi tamamlayamadı.

Kaynak: http://www.fanatik.com.tr/yazarlar/erman-ozgur/kayseri-gumbur-gumbur/1278490

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here