Erhan Asal; Namı diğer Kule Erhan. Kayserispor’da 1975-1982 sezonları arasında forma giydi. Defansın bel kemiği idi. Kendisini Facebook’da aradım ve buldum. Mesaj attım. Kayserispor’lu Erhan Asal’mısın diye. Bir kaç gün sonra cevap geldi. “öğünerek sorunuza eveeet diyorum” [reklam] Kayseri’yi ve Kayserispor’u unutmadığını belirtti. Aslında bizlerde unutmamıştık. Facebook’ta ararsam belki bulurum dediğim bir isimdi. Biraz rahatsız dı. Erhan Hocam; “Kayseri’den ayrıldıktan sonra 1995’de bir rahatsızlık geçirdim. O günden beri yatağa bağımlıyım” diyordu. “Hastalandıktan sonra görüntüm değişti. şükür yaşıyorum” diyerek hayata bağlılığını anlatıyordu.   [stextbox id=”grey”]  

Kayserispor 1977-78 :Ayaktakiler ; Cengiz Yazıcıoğlu, Enver Ürekli, Kaleci Ali Özel, Gıyasi Tokoğlu, Erhan Asal, Kaptan Yılmaz Yavman. Oturanları; Metin Kurt, İsmail, Zeki, Ünal ve Mustafa Ergücü.  İstanbul’da oynana Galatasaray Türkiye Kupası Maçı. Maçı Kayserispor 1-0 kazanmıştı.

 

[/stextbox]

 

1978’de Galatasaray-Kayserispor (0-1) Türkiye kupası maçını hatırladı. “Sevgili Ayhan kardeş, şu anda Galatasaray macının havasındayım resime baktıkca o anki duyguları yaşıyorum” diyerek geçmişini gururla hatırlıyordu. Bizlerde geçmişte Kayserispor’a öyle yada böyle hizmet edenleri unutmamamız gerektiğini hatırlatıyoruz. Son olarak Kayseri’ye bol bol selam gönderiyor. Bizlerde Erhan Hocaya acil şifalar diliyoruz.

Ayhan Baynal

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here