2 gündür Kayseri ve Türkiye Kamuoyu çalkalanıyor.
Mehmet Topuz ne olacak diyor.
Evet,
Ortada yanlışlıklar var.
Etik olmayan davranışlar var.
Sportmenliğe aykırı hareketler var.

Taraftları tek tek irdeleyelim

KAYSERİSPOR:
Kayserispor kulübe elindeki oyuncuyu en iyi fiyata ve değerinde satma hakkına sahiptir. Ve bu hakkınıda sonuna kadar kullanmasına kimsenin bir şey söylememesi gerekiyor.
Kayserispor bir fiyat açıklamıştır ve bu fiyatı veren takım ile masaya oturur ve transferi nihayete kavuşturur.
Peki olay nasıl olmuştur:
Kayserispor Fenerbahçe ile görüşmeler yapmış ve bir çok konuda anlaşmıştır. Bir kaç husus dışında.
Pazarlıklar neticesinde Mehmet Topuz yüklü bir paraya (Piyasada yazılandan yüksek) Fenerbahçe’ye verilmiştir. Burada hiç bir hukuksuzluk yoktur.
İş Fenerbahçe’nin Mehmet Topuz ile anlaşmasına kalmıştır.

FENERBAHÇE:
Pazarlıkların yapmış ve Kayserispor ile yukarıdaki şartlarda anlaşmaya varmıştır. Bonservis konusunda pürüzleri çözmüş ve Kayserispor’dan onayı almıştır. Tek sorun Mehmet Topuz ile anlaşması kalmıştır.

BEŞİKTAŞ:
Kayseriispor – Fenerbahçe görüşmelerini yok sayarak Mehmet Topuz ile anlaşmaya varmıştır.
Ama Kayserispor ile masaya oturmamıştır. Kısaca sözleşmesi olan bir oyuncu ile kulübünden habersiz yada izinsiz masaya oturmuştur. Tıpkı geçen sezon Yusuf Şimşek’in Trabzonspor ile anlaşma aşamasında devreye girerek Yusuf’u BJK transferinin bir değişik şeklini yapmaya çalıştı.
MEHMET TOPUZ:
Mehmet Topuz profesyonelliğin gerektirdiğini yapmadı. Profesyonel futbolcu duyguları ile değil aklı ile hareket eder. “Biz Sülalecek BJK” lıyız iadesi aslında tam bir “FİYASKO”. Hiç bir futbolcu yada bu işten ekmek yiyen kişinin söylemeyeceği bir söz. 2 Yıl öncede “KAYSERİSPOR”luyum diyordu. Yani olaylara biraz “DUYGUSAL” yaklaşıyor.
Peki BJK işi olmazsa Fenerbahçe’de ne yapacak. Yada hiç biri olmazsa Kayseri’de ne yapacak.
Demesi gereken şuydu.
“Ben Profesyonel bir futbolcuyum. Ekmek paramı kazanmak için mücadele ediyorum. Şartlar beni hangi takımda oynamamı gerektiriyorsa çıkar oynarım. Emeğim karşılığını aldıktan sonra gerisi önemli değil” demeli idi.
Takım taraftarlar tutar. Taraftarlar için renkler vardır. Sarı-Kırmızı-Mavi, Yeşil,Siyah vb. Ama Futbolcular ve Teknik Direktörler için renkler yoktur. Onların görevleri vardır. Görevlerini sonuna kadar o takımın menfaatleri doğrultusunda hareket ederler ve etmek zorundadırlar.

Etik olanda budur.
Kısaca çok kafamız ağrıyacak.
Ama en çok zararı Mehmet Topuz görecek.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here