Efes Pilsen Futsal Ligi Şehrimizde de oynanacak.

TFF Futbol Geliştirme Merkezi tarafından organize edilen Efes Pilsen Futsal Ligi, bu sezon 16 bölgede düzenlenecek.

Aralık 2009’da 8’er takımdan oluşan İstanbul (Asya – Avrupa), Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Samsun, Adana, Sakarya, Bursa, Kayseri, Aksaray, Aydın, Trabzon, Erzurum ve Van bölgelerinde yapılacak olan Efes Pilsen Futsal Ligi’nde toplam 128 takım mücadele edecek.

Bölgesel müsabakalar sonunda gruplarında ilk sırayı alan 16 takım, 4 grupta eleme müsabakalarına katılacak. Gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar Efes Pilsen Futsal Ligi 4’lü finallerine katılmaya hak kazanacak. 4’lü Final müsabakalarında başarılı olarak Türkiye Şampiyonu olacak takım ise ülkemizi UEFA Avrupa Futsal Kupası’nda temsil etmaya hak kazanacak.

Efes Pilsen Futsal Ligi’ne kulüp, üniversite, belediye takımları katılabildiği gibi tüzel kişiliğe sahip olmayan takımlar da katılabilmekte. Efes Pilsen Futsal Ligi’ne katılan takımların antrenörlerine, Kasım ayı içerisinde Futsal Antrenörlük Eğitimi verilecek.

Başvuruları 14 Kasım 2009 günü mesai bitiminde sona erecek olan Efes Pilsen Futsal Ligi Efes Pilsen Futsal Ligi başvuruları ve müsabaka formatı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız…

Katılm Şartları: 
 

————————————

TFF tarafından İstanbul (Anadolu & Avrupa – II Bölge), Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Samsun, Adana, Sakarya, Bursa, Kayseri, Aksaray, Aydın, Trabzon, Erzurum ve Van illerinde 16 Bölgede Bölgesel Efes Pilsen Futsal Ligi organize edilecektir. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Futsal Ligi isim sponsoru Efes Pilsen olacak.
 
Her bölgede 8’er takım ile toplam 128 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek bölgesel müsabakalar sonunda gruplarında ilk sırayı alan 16 takım 4 grupta eleme müsabakalarını gerçekleştirdikten sonra Efes Pilsen Futsal Ligi 4’lü Final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.
 
4’lü Final müsabakalarında başarılı olup Türkiye Şampiyonu olan takım ülkemizi UEFA Avrupa Futsal Kupasında temsil etme hakkını kazanacak. İlk 16’ya ve 4’lü finale kalacak takımların konaklama ve yol masrafları ve yine şampiyon olup ülkemizi UEFA Futsal Kupasında temsil edecek takımın konaklama ve yol masrafları TFF tarafından karşılanacak.
 
Aralık 2010’da başlaması planlanan Efes Pilsen Futsal Ligi’nin organize edileceği bölgelerimizde, lig öncesinde Teknik Sorumlu, Antrenör ve Hakem Seminerleri gerçekleştirilecek. Lige katılan takım antrenörlerinin 2 tam gün boyunca gerçekleştirilecek seminere mutlaka katılmaları gerekmektedir. Futsal Çalıştırıcı Semineri Katılım Sertifikası, herhangi bir kategoride futbol antrenörlük belgesine sahip (D ve E Kategorileri haricinde) olan ve yapılacak seminerin tamamına katılan antrenörlere verilecektir.Bu sertifikaya sahip olmayanlar takım kadrosu dahilinde antrenör olarak sahaya çıkamayacaklar.
 
Müsabaka programı ekte tarafınıza taslak olarak sunulmaktadır. Tarihler, amatör, profesyonel ve üniversiteler arası resmi müsabakaları etkilemeyecek şekilde programlanmaya çalışılacak.
 
Müsabakalara Belediye, Spor Kulüpleri, Üniversite, Şirket ve Mahalli Takımlar 275,00 YTL katılım bedelini TFF’nin İşbankası Merkez Şb (1299) 17259 no’lu hesabına yatırmaları gerekiyor. Yatırılan bedeller antrenör eğitimleri, hakem ücretlerinin bir kısmının karşılanması ve sair giderler için kullanılacak. Lisans tescil işlemleri, HiF Lisansı Talimatnamesi’ne uygun olarak (bkz. www.tff.org), TFF Bölge Müdürlükleri desteği ile gerçekleştirilecek. Profesyonel veya amatör lisansa sahip olan sporcular, geçerli bulunan lisansları ile müsabakalara katılabilecek olup, lisansı olmayan sporcular nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu, veli muvaffakatnamesi (18 yaşından küçükler) ve 5 (Beş) TL lisans bedelinin yatırıldığına dair dekontu, TFF Bölge Müdürlüklerine teslim ettikleri takdirde, HiF (HerkesiçinFutbol) lisansına sahip olacak.
Lisans bedelinin Futbol Geliştirme Merkezi’nin Garanti Bankası 1.Levent Ticari Şube (186) 6297705 no’lu hesabına yatırılması gerekmektedir.
 
Müsabakalara 1992-1970 yılları arasında doğmuş, amatör, profesyonel ve HiF lisansına sahip sporcular katılabilir. En fazla 2 yabancı sporcu takım kadrolarında yer alabilir. Müsabaka kadrosu 12 kişi, takım kadrosu 20 kişiden oluşabilecektir.Profesyonel sporcuların her müsabaka öncesi o müsabakaya katılım için kulübünden imzalı muvafakat belgesi getirmesi gerekmektedir.
 
Müsabakalar hafta içi 17:00 – 20:00 ya da 18:00 – 21:00 saatleri arasında yapılacak olup spor salonları ile bilgiler yakın bir tarihte tarafınıza bildirilecektir.
 
Katılım taahhütname ve iletişim formu ekte yer almaktadır. Formun eksiksiz doldurulup en geç 14 Kasım 2009 tarihi mesai bitimine kadar bağlı bulunduğunuz TFF Bölge Müdürlüğü’ne posta, elektronik posta veya faks yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru ve müsabaka formatı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here