Harika bir 60 dakika. Ama 60 dakika. Sonrasında verdiğimiz net 4 gol pozisyonu. 1’i gol oldu, sonrasında resmen Allah korudu.

Maç snasında ciddiyetsizlik olursa bu kadar pozisyon verirsin. Sıkı tutacaksın ipleri. Rehavet adamın başını yakar. Şükür ki başımız yanmadı.

Ama sonuç güzel. İyi maç çıkardık. Hücumu düşündük ve 4 gol bulduk. Dikkat ederseniz 4 golün 3 tanesi taç atışından atılan ve Cangele’ nin zekası ile alakalı goller.

Neyse. Sonuç olarak yendik ve çok güzel bir 3 puanı hanemize yazdırdık. Tebrikler çocuklar.

Cangele’ ye ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Bu adam gününde oldu mu Maradona gibi oluyor. Resital yaptı resmen. Harika bir maç çıkardı. 4 golün altında imzası var ve gerçekten takdir etmek gerekiyor.

Ah biraz daha bencil olmasa, ah biraz daha takım oyununa elverişli olsa yeminle lige damgasını vuracak. İnşallah bir daha ki maçlara.

Gökhan Emreciksin dedik de başka birşey demedik kaç haftadır. Biliyorum bir yerlerde patlama yapacaktı ve işte 2 haftadır görüyorsunuz. Neler yapıyor, yaptırıyor. İlk golü şiir gibiydi. Sıraya dizdi tabiri tam yerini buluyor attığı golde. Helal olsun Gökhan.

Makukula. 18 içinde durdurun durdurabilirseniz. Yeter ki o alanda top ayağına gelsin. Atıyor arkadaş. Neler atıyor. Atmasada defansın tedirginliği diğer oyunculara yarıyor ve boş alanlar bırakıyor. Bu yılda gol krallığında iddialı bir oyuncumuz var.

Ali Turan. Çok koştu, çok çalıştı. Yeri geldi ileri top taşıdı, yeri geldi kademe yaptı pozisyon engelledi. Ama inanın hiç sırıtmadı kaptan. Tebrikler.

Serdar Kesimal. Kesinlikle yakışıyorsun savunmanın ortasının sağına. Kesinlikle. Bir kaç pozisyon hatası ama o kadar olur. Tebrikler.

Aydın Toscalı ve Hakan Aslantaş bugün kademede o kadar iyi değildiler. Özellikle Erman Kılıç’ ı durdurmak konusunda yetersiz kaldılar. Dikkatli olunmalı.

Mehmet Eren fazla görünmedi ama yine iyiydi. Furkan artık bu takım için vazgeçilmez. Helal olsun. Saidou ne olur, biraz daha dikine oynamayı öğrenmelisin. Futbol hayatının sonlarına geldin ama hala topu alınca bir kez dönüp geriye atsam mı diye düşünüyorsun be gözüm.

Saidou’ nun yerine artık bir iki kişiyi monte etmeliyiz. Zamanı geldi. Abdullah, Merter ve Savaş Yılmaz yavaş yavaş bu bölge için hazırlanmalı. Abdullah zaten oynuyor da diğer ikisini kesinlikle ısındırmalıyız. Sözü gelmişken oynadığı kısa sürede Savaş Yılmaz’ ı beğendim. Çok koştu. Güzel gelişmeler bunlar.

Tolunay hocam. Takımı açık oynattın mı neler yapabiliyor bugünde gördün, 4 haftadır da görüyorsun. Artık bişeylerin farkına varmana sevindik mutlu olduk. Dilerim böyle devam edersin.

Haftaya Diyarbakır Geliyor. Gerçekten zor maç olacak. Dilerim Kadir Has’ ta güzel futbolla güzel bir galibiyet alırız ama galibiyetten daha da önemlisi son derece kritik olan Diyarbakır antipatisi.

LÜTFEN Değerli Kayserispor Taraftarları. Unutmayınız ki Diyarbakır demek Türkiye demek. Diyarbakır demek köpeklerin temizlenmeye başlayacağı ilk yer demek. Ordaki insanlarımız sayesinde bu temizlik yapılacak. Sizlerden Diyarbakırlı Kardeşlerimize sahip çıkmanızı ve onlara özledikleri ortamı sağlamanızı diliyor ve istiyorum.

Sivasspor’ a bundan sonra ki maçlarında başarılar diliyorum. Gerçekten bulundukları yeri haketmiyorlar. İnşallah biran önce düzelip layık oldukları yere gelirler.

Haftaya benzeri bir mutlulukla karşınızda olmak dileğiyle. Saygılar…

Murat Soy

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here