Galip geleceğimize inandığımız bir maç umduğumuzdan daha kolay sonuçlandı. Özellikle 1. yarıdaki mükemmel oyunumuz bize 4 gollü bir deplasnman galibiyeti olarak geri döndü. Bu maç sonrasında golcümüz Ariza, gol kırallığında ön sıraya geçti, Cangele ise bir deplasman maçında 4 asist yaparak bu sezon Asist Kırallığında iddaalı olduğunu ispatladı.

Bu maçta beklentilerimiz ve alışkanlıklarımız değişikliğe uğradı. Nasıl mı?

Öncelikle Taraftarlarımızı mutlu eden bir süreçte olduğumuzu gördük. Seyir zevki açısından çok iyi bir maçtı. 4-1 öndeyken pres yapan ve yine gol pozisyonlarına giren bir takımdık. İki forveten taviz vermedik. Tolunay Hoca‘ nın sezon başında Başkan Recep Mamur‘ a verdiği Hücum Futbolu sözü galiba yerine getirilmeye başlandı. Özellikle Ali Turan‘ la defansımız sık sık atağa çıktı. Atağa çıkan Ali Turan‘ ın arkası dolduruldu. İşler iyiye gidiyor.

Defans açık verdi

Tabii ki Hücum Futboluna paralel olarak pozisyon vermeyen Kayserispor’ dan eser göremedik. Uzun süredir defansta açıklar veren sol kanadımız yine açık verdi. Sivasspor ataklarının büyük çoğunluğu buradan geldi. Son dört maça bakarsak Toledo’ nun eksikliği sonrası rakiplerimizin hep bu ataktan hücum ettiğini gördük. Sol kanadımız özellikle ankaragücü maçında ofansif olarak müthiş oynarken defansta aynı başarıyı gösteremedi.

Cangele…

Cangele için bir dostum bir şey söyledi: “Bizim en büyük şansımız Cangele’ nin bencil oynaması, aksi halde bu büyük yetenek bizde değil Barcelona’ da oynardı“. Bu maçta Cangele sadece rakiplerine çalım attı. (kendine çalım atmadı) Gerektiği kadar adam geçti ve tam zamanında pasını çıkarttı. Tam 6 gol pası verdiği maçta bu paslardan 4 adedi golle sonuçlandı. Fizik gücünde ve konsantrasyonunda bir sorun olmazsa Cangele daha iyi olur ve o zaman Cangele‘ nin Avrupa’ ya transferi konuları ile canımızı sıkmaya başlarız. Teşekkürler Cangele

1. yarı sonrası çıkan olaylar hakkında…

Futbol müthiş, mükemmel. Söylenecek bir şey yok ancak daha sonra detayları ile anlatacağım olay için bir kaç  şey yazmak istiyorum…

Öncelikle dile getirilmesi gereken bir konu var. Türk Polisinin Türk Vatandaşı Spor Severlere Terrörist muamelesi yapması utanç verici bir olaydır. Bölücü eylem yapan ve İstanbul’ da camları indiren “sözde eylemciterörist insan müsfettelerine şefkat ve sabır gösteren Türk Polisi Taraftarlarımıza karşı hasmane ve insanlık dışı müdahalelerde bulunmuştur. Yazık… Sivasspor Taraftarlarının gösterdiği misafirperverlik (!?) için ise söyleyeceğim tek şey şudur ki: “YAZIKLAR OLSUN“.

Bizim Gençlere söyleyeceğim öncelikle iki söz var: Birincisi “Deplasman Taraftarlığı çok zordur, çelik gibi sinirler ve çok büyük sabır gerektirir“. İkincisi ise şudur ki maalesef  “Bir yanlış 4 doğruyu götürür“. Umarım bu vahim olay yüzünden büyük bir ceza almayız.

İçanadolu’ nun en büyük derbisi Sivasspor – Kayserispor maçı tarihe yeni bir Kayserispor zaferi kazıyarak sona erdi. Bu büyük zafere emeği geçen tüm emekçilere teşekkür ederim.

Serdar ERBASI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here