anadoluhaber

Hem Prosinecki hem de Fuat Çapa, geride kalan haftalarda kadro kurmakta zorlandılar. Şimdi ise seçim yapmakta zorlanacaklar.
Sezonun ilk dört haftası hem Kayseri için hem de Erciyes için eksiklerle sakatlarla, sorunlarla geçti. Böyle bir periyotta her iki ekipte istediği sonuçları alamadı açıkcası. Futbol olarak da tatmin edici bir noktaya erişemediler.
Her iki teknik adamın da kendilerine göre haklı sebepleri vardı. Şimdi durum değişti.
Kayseripor cephesinde Fonseca’nın transferi, Abdullah’ın ortasahaya geçmesi, Simic, Jaja ve Nobre’nin oynayabilecek duruma gelmesiyle artık bahane kalmadı.
Trabzon maçıyla birlikte iş artık Prosinecki’ye düşüyor diyebiliriz. 
Çünkü Hırvat teknik adamın artık seçim yapmakta eli güçlenmiş durumda. Savunmada, ortasahada alternatifler var sadece forvette Bobo yalnız kalmış durumda. 
Ernciyes’te de benzer bir tablo var. Geç yapılan transferler, cezalıların, sakatların olması derken en kritik maçta Akhisar engeli aşıldı. Fuat Çapa, Karabük maçı öncesi Mandjeck, Vleminckx, Ovares’indönüşüyle rahatlayacaktır. 
Tabi iş bu oyuncuların dönmesiyle bitmiyor. Hem Prosinecki’nin hem de Fuat Çapa’nın yapacağı tercihler büyük önem taşıyacak.
Kayserispor’un dört maçın dördünün ilk yarısında ortaya koyduğu oyuna futbol demek doğru olmaz. Erciyes’te inişli-çıkışlı oynuyor. En kötü oynadığı maçta ise Akhisar’ı mağlup etti. 
Prosinecki’nin istikrarsızlığa, iniş ve çıkışlara dikkat etmesi lazım. Takımın dirençsizliği, çabuk pes edişi, ilk yarıları boşa geçirmesi büyük sıkıntı. 
Eksiklerin dönmesiyle birlikte umarım bu sorunlarda aşılır. Çünkü Trabzon sınavı gerçek anlamda bir ölçü olacak.
Fuat Çapa’nın da sorunu kadro seçimi yapmak. Turgay sakat, Ovares sakat ise bu bölgede oynayacak son isim İbricic’i orada oynatıp, mecbur kaldık demesi doğru değil. Elde orada oynayacak çok oyuncu var. Ama sırf kendini savunmak adına böyle bir söz kullanması yanlışın en büyüğüdür. Takımı bir kişi eksik oynat sonra bahane ara. Bunlar hoş değil hocam. 
Cuma günü dördüncü haftanın açılışını yapacak Erciyes’te ve pazartesi akşamı kapanışı yapacak Kayserispor’da artık bütün iş teknik heyetlere düşüyor.
Ak ve kara artık belli olacak. Kumara devam mı yoksa hatalardan ders alınıp, herkesi ideal yerinde en verimli şekilde kullanabilecekler mi? Takım görüntüsü sahaya yansıyacak mı?
Ne Akhisar karşısında alınan üç puan Erciyes’in ne de Başkent’te alınan ir puan Kayserispor’un aydınlığa çıkması için yeterli değil. Asıl yarış yarın başlayacak. 
Komutanların bu mücadeledeki rolü, etkinliği, verimliliği de ortaya çıkacak…
 
Kayseri Anadolu Haber 19.09.2013
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here