dogan-havur

KAYSERİSPOR, kamp yaptığı Avusturya’da üçüncü hazırlık karşılaşmasını ligin yeni takımı Çaykur Rizespor ile yaptı. Bobo, Sefa, Ömer Bayram, Jaja ve Salih Dursun gibi önemli oyuncularından yoksun sahaya çıkan Kayserispor, geçtiğimiz yıldan çok daha iyi olacağının sinyallerini verdi. 
 
Ciddi rakiplerle yaptığı karşılaşmalarda pozitif futbol oynayan ve herkesin takdirini kazanan Sarı-Kırmızılı ekibimiz, iyi pas yapan özelliğini Rize karşısında da karşılaşmanın başından itibaren sahaya yansıtmaya başladı. 
 
Maç boyunca da rakibinden daha iyi pas yapan, oyunu istediği gibi kontrol eden ve gerektiğinde kanatlara açılıp, tehlikeli ataklar geliştiren taraf Kayserispor oldu. İlk yarıda birçok atak bulmasına  karşın Cleyton’la cömertçe harcayan Sarı-Kırmızılılar, 60 dakika boyunca 10 kişi oynadıkları Genoa maçının yorgunluğunu da sergilemiş oldu. Ama takımın genel hatlarıyla çok iyi bir durumda olduğunu söylememiz gerekiyor. Ayrıca her bölgede çok kaliteli alternatifin olması yeni sezon için çok ama çok önemli bir şans.
Nobre, atılan bütün uzun topları almayı başarırken, sırtı dönük ne kadar iyi oynanabileceğini bir kez daha gösterdi. Yener ve Ömer Bayram, bu sezonun en flaş isimleri olacak. Taner ve Cüneyt’in de takıma büyük katkılar sağlayacağı kesin.
 
Kampta şahit olduğumuz bir başka önemli husus ise futbolcular arasındaki birlik ve beraberlik duygusunun üst düzeyde olması.
 
Kayserispor, 3 Ağustos’ta bir hazırlık maçı daha yapacak ve Türkiye’yi dönerek çalışmalarına devam edecek.
 
Bizim burada izlediğimiz Kayserispor, bu sene müthiş işler yapacak, bunu şimdiden söylemek mümkün.
 
Doğan Havur
Kayseri Anadolu Haber

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here