Sayın Süleyman Hurma bugün ajanslara düşen bir demecinde Taraftara en ucuz bileti sattıklarını, ancak taraftarın biletlere ve takıma kayıtsız kaldığını belirtmiştir.

İşte Malum Açıklama:

“En başarılı dönemde küfür yiyoruz”
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Turkcell Süper Lig’in en ucuz biletini satmalarına rağmen, hala bazı kesimlerden tepki gördüklerini belirtti.
Hurma, yaptığı açıklamada, Kayserispor’un çok başarılı bir dönemden geçtiğini, pazar günü Fenerbahçe karşısında çok iyi futbol oynadığını, ancak halen bilet fiyatları nedeniyle tepki gördüklerini ifade etti.

Kayserispor gibi bir kulüp için tribün gelirlerinin çok önemli olduğunu, ancak taraftarlar maça ilgi göstermediği için hedefledikleri gelirleri elde edemediklerini kaydeden Hurma, Türkiye şartlarında çok ucuz bilet sattıklarını dile getirdi.

Fenerbahçe maçında 30 liradan 13 bin 800 bileti satışa sunduklarını bildiren Hurma, şunları söyledi:
‘Turkcell Süper Lig’in en ucuz biletini satıyoruz. Eskişehirspor, bizimle oynadığı maçta kale arkası tribünde 50 liradan bilet sattı. Gaziantepspor, Fenerbahçe maçında 50 liraya bilet sattı. Biz, Fenerbahçe maçı gibi, önemli hasılat elde etmemiz gereken maçta 30 liradan bilet satışa sunduk. Ama, bazı kesimler halen bize tepki gösteriyor. Fenerbahçe maçından 1.2 milyon lira gelir elde etmemiz gerekirken, 250 bin lira gelir sağladık. Bir maçta 500 güvenlik görevlisi ve 500 kulüp görevlisi çalışıyor. Onların paraları ve stat giderlerini çıktığımızda kulübümüz böyle önemli maçlarda bile para kazanamıyor. Normalde bizim 3 büyük takımın maçlarından 4.5 milyon lira, diğer maçlardan da toplam 4.5 milyon lira ve kombinelerden 3 milyon lira gelir elde etmemiz gerekiyor. Bu gelir ile 3 tane çok kaliteli futbolcu alabiliriz. Fenerbahçe, bir maçta 6 milyon lira gelir sağlıyor. Sonra çıkıp biz Fenerbahçe ile rekabet etmeye çalışıyoruz.’

Bazı taraftar gruplarının bilet fiyatlarını bahane ederek kendilerine saldırmaya çalıştığını ileri süren Hurma, şöyle devam etti:
‘Kayserispor, tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor. Oynadığımız futbol, genç yetenekler, tesisler ve birçok bakımdan tarihimizin en başarılı dönemlerini geçiriyoruz. Buna rağmen, maçlarda bazı taraftar gruplarından küfür yiyoruz. Bize, basınla ve taraftarla aramızın kötü olduğunu söylüyorlar. Bizim taraftarımızla, ilkeli ve ahlaklı basınla hiçbir sorunumuz yok. Madem, sorun olduğunu söylüyorlar. Gelin, her kesimden insanın katılımıyla bir komite oluşturalım. Herkes, Kayserispor’dan ne istiyorsa açıkça söylesin. Ama, bizden bazı istekleri olanlar, bunları açıkça dile getirmiyorlar. Yüzümüze başka şey söyleyenler, kamuoyuna başka şey anlatıyor. Biz taraftarımızı kucaklamak istiyoruz. Taraftarımızla sorunumuz olamaz. Ama, bazı gruplar taraftarımızı yönlendirmeye çalışıyor.’

Gördüğünüz gibi Sayın Hurma taraftara en ucuz bileti sattıklarını belirtmiş ve Eskişehirspor Kayserispor maçından bir örnekle bunu süslemiş. Bende araştırdım, maça giden arkadaşlara sordum ve bu bilginin yanlış olduğunu öğrendim. Alın size Eskişehirspor-Kayserispor maçının bilet fiyatları:

“ Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yalçın ve bilet satışını üstlenen firma Aktif A.Ş’nin başkanı Emin Çokaygil, Atatürk Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında bilet fiyatlarını açıkladı.

Çokaygil, Kayserispor maçında bilet fiyatlarının, açık tribün 25, kapalı tribün 40, VIP A protokol 150, B protokol 125 ve C protokol 100, 1965’liler tribününde de A protokol 125, B protokol 75 lira olarak belirlendiğini bildirdi. “

Bu yukarıda bilet fiyatı ile ilgili olarak verilen alıntı Lig Tv’ nin internet sitesinden alınmıştır ve linkide aşağıdadır. İsteyen bakabilir?

Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/Takim.aspx?t=199&r=1&hid=61806

Evet arkadaşlar görüyorsunuz ki Süleyman Hurma’ nın örneklediği maçta Eskişehirspor yönetiminin açıkladığı maç bileti fiyatları 25 TL. ‘dır. Ayrıca yine Eskişehirspor Klübü sezon başında SABİT BİLET FİYATI UYGULAMASI YAPILMAYACAĞINI, her maçın özelliğine göre bilet fiyatı açıklanacağını belirtmiştir.

Oysa ki bizim yönetimimiz bunu mu yaptı? Hayır. Yönetim sezon başında dedi ki: “ Sabit bilet fiyatı uygulaması yapılacak ve 10-20 TL arasında bilet fiyatları belirlenecek. Yalansa çıksın söylesinler.

Şimdi de çıkmış BAZI GRUPLAR diyerek isim vermeden bütün taraftarı zan altında bırakıyorlar.

Sayın Hurma. İsim verin de bizde bilelim. Biz de sizlerle birlikte o gruplara sırt çevirelim ki birini çok iyi biliyoruz ve ona da gerekli yanıtı her ortamda veriyoruz.

Bakın büyük çoğunluğu gençlerden oluşan ve Çılgınlar 38’ den bu yana en iyi grup olma yolunda hızla ilerleyen KAPALI KALE grubunun kendi internet sitelerinde deklare ettiği bir yazı var. Okuyun Lütfen. İşte adresi.
http://www.kapalikale.com/kamuoyuna-duyurulur-2.html

Okuyun ve ne hale getirdiğinizi görün. Demecinizde demişiniz ki:

“ Madem, sorun olduğunu söylüyorlar. Gelin, her kesimden insanın katılımıyla bir komite oluşturalım. Herkes, Kayserispor’dan ne istiyorsa açıkça söylesin. ”

Bunu ayarlamak kimin görevi? Hangi gün bir taraftar grubunu aldınız karşınıza da sordunuz derdiniz sıkıntınız var mı diye? Hangi gün Ayhan BAYNAL abimin sorduğu gibi çıkıpta dolaştınız Stadyum etrafında bu taraftar nasıl giriyor içeri diye? Yapmayın etmeyin. El insaf. Bu kadar da Zeytinyağı gibi üste çıkma olmaz. Ayhan abinin yazdığı yazıyı 1 kez okuyunuz sadece 1 kez lütfen…

Size kızıyoruz çünkü sözünüzde durmuyorsunuz. Size kızıyoruz çünkü taraftarı yok sayıyorsunuz. Size kızıyoruz çünkü Emniyete elinden geldiğince taraftar ezdiriyorsunuz.

Bakın biz stada bayrak, pankart vb. hiçbir şey sokamıyoruz. Elimizden alınıyor. Polis arkadaşlar saolsun Standart bir şekilde sindirme harekatı içinde. Her hafta kimin daha çok ceza keseceğini hesaplar hale gelmişler. Kapalı Kale grubuna 5 maçta yazılan ceza 40 Milyar TL. Ne yaptı bu gençler? Bir maç dışında taşkınlık gördünüz mü? O maçta da arkadaşları için sahaya girdiler. Onun dışında ne yaptılar. Biri açıklayabilir mi?

Soruyorum Sayın Hurma:

Yönetim olarak Sezon boyunca sabit bilet fiyatı için söz verdiniz mi vermediniz mi?
Taraftar için bugüne kadar ne yaptınız, bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Yönetim Kurulundan Herhangi biri yada siz Hiç maç başlamadan söyle stadyum etrafında ya da giriş kapılarında dolaşma ihtiyacı hissettiniz mi?
Emniyet Güçleri ile hiç görüşüyor musunuz? Davranışlarından haberiniz var mı? Yoksa siz mi yönlendiriyorsunuz?

Bunlara cevap istiyorum. Dilerseniz şahsıma yollayın, dilerseniz site admini Ayhan Abi’ ye. Ama rica ediyorum bir cevap verin.

Murat Soy…

murat_soy@hotmail.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here