Biri Artık Buna Dur Desin… Dün Kayserispor maçını 300 civarında taraftar izledi. Kayserispor büyük bir ihtimalle Süper Lige çıkacak. Ama ilk defa taraftar desteği olmadan. 70’li 80’li yıllarda 15 bin kişilik stadyumda 17-20 bin taraftara oynayan.

3.Ligde bile 30 bin taraftar sahaya çıkan. 2.Lide 45 Bin taraftara maç yapan bir takım nasıl olurda 300 (Yazı ile Üçyüz) kişiye oynar. Akıl sır vermiyor. Passoligi bahane edenler var. Maçı Şifresiz kanalda yayınlanıyor diyenler var. Stadyum uzak kim gidecek diyenler var. Takım küme düştü benim maçta ne işim var diyenler var. Yönetime küstüm. Stada küstüm. Futbolcuya küstüm…

Maça küstüm diyenler var. Allah aşkına 32 bin kişilik bir stadyumun Yüzde birini dolduramıyor isek yazıklar olsun bize. Bölgesel liğde bile Kayseri Yolspor – Hacılar Erciyesspor bile bu taraftardan daha çoğuna oynuyorsa söylenecek çok şey var. Sayın Kayserispor Başkanım.. Sayın Kayserispor Yönetim Kurulu Üyelerim.. Sayın Menajerim.. Sayın Futbolcu kardeşlerim.. Sizlerin hiç mi suçu yok.. İşte saha. İşte takım. Gelirseniz gelin. Gelmezseniz siz bilirsiniz deme lüksüne sahip değilsiniz. Bu takım taraftar için var. Bu takım taraftarsız bir hiç. Bir yolunu bulmalıyız. Bir çözüm yolu üretmeliyiz. Bu sorun sadece Kayseri’de değil. Beşiktaş-Fenerbahçe maçını bile 10 bin kişi izliyorsa sorun bence çok büyük.

Bırakın onu İstanbul takımları düşünsün. Kayserispor Yönetimi taraftarı sahaya çekmek için ne yapması gerekiyorsa yapsın. Gelen taraftara forma versin. Kayserispor Passolig kartını çıkartanı onöre etsin. Piyango düzenlesin. Sanatçı getirsin. Ne yapacaksa biran önce yapsın. Boş stadyumlarda maç izlemek beni kahrediyor. Ama elimden bir şey gelmiyor. 300 kişilik taraftarın üzerine benim evden iki kişi ekleyince 302 oluyor.

3000 bin..30 Bin olmuyor. Sorun passolig ise satış kampanyaları düzenlensin. Kayseri Parkta, Forum’da İpeksaray’da, Kayserispor Tesislerinde futbolcuların bulunduğu bir ortamda taraftalar ile kuçaklaşsın. 20-25 bin sayısına ulaşmalıyız. Yoksa halimiz duman. Bu yazı yazıldığı tarihde 2,500 kişiye ulaşabilmişiz. 36 takım arasında sondan 5.sıradayız.

Ey yönetim. Ey taraftar. Ey basın. Ey Şehrini seven gadasını aldığım değerli hemşehrilerim. Bu böyle olmuyor. Bir şeyler yapmalıyız. Hemde biran önce.. Çok geç olmadan..

Ayhan BAYNAL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here