Kayserispor TSL’nin ilginç takımlarından. Önce, Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal’ı satmayacağız diye propaganda yaptılar; sene 2009 herkes farklı yerlerde. Bu ilginçliklerden birini de bu sezon yaşıyoruz. Kayserispor’un transferlerine baktınız mı bilmiyorum, gelenlerle gidenleri karşılaştırınca neredeyse bir takım eksilmiş Kayserispor’dan.

Merter Yüce, Ömer Şişmanoğlu, Gökhan Emreciksin ve Hakan Aslantaş gibi transferler kesinlikle kötü değil; özellikle Merter’den çok ümitliyim ama bu kadro Kayserispor’un koyduğu hedeflere bir beden küçük. Kayserispor’a bakarken "yepyeni" bir Gençlerbirliği portresi görüyorum sanki.

Tolunay Kafkas, genç oyuncuları yetiştirmekte ne kadar başarılıysa taktisyenlik açısından o kadar zayıf. Furkan Özçal gibi büyük keşifler yapıyor ama Kafkas’ın çalıştırdığı Kayserispor, TSL’de 5-8 sarmalından kurtulamıyor.

Giden futbolculara bir bakalım; Mehmet Topuz, her ne kadar son sezonunda pek bir şey oynamadıysa da takımın önemli bir parçası. Onsuz Kayseri, bambaşka bir havaya bürünecek şüphesiz. Turgay Bahadır, belki direkt 11 elemanı değildi ama sağlam bir rotasyon tercihiydi. Aghahowa, ismi kadar oynamadıysa da Anadolu takımlarına elzem pır pır santrafor ekolünün baş temsilcilerinden.

Kayserispor’un 2 yabancı transferi yapacağı konuşuluyor. Bir forvet kesin, diğerini zaman gösterecek. Kayserispor, üst düzey yabancılar alamazsa 5-8 arasından kurtulamaz. Aslında, beşincilik bile Kayseri için büyük bir başarı olur.

Kaynak: http://www.uzunpaslar.com/2009/07/yeni-bir-genclerbirligi-kayserispor.html

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here