Mustafa Türel; 1973-74 sezonunda İzmirspor’dan transfer edildi.

Vefat edene kadar Kayserispor’un 8 maçında forma giydi.

Son oynadığı maç ise Kayseri’de Fenerbahçe ile 0-0 sona eren maçtı.
Olay Nasıl Olmuştu;

19 Kasım 1973

Sarız-Pınarbaşı arasındaki Dokuz Dolanbaç mevkiinde medyadan gelen trafik kazasında Selçuk’un özel otomobili ile Pazartesi izinlerini geçirmek için Gaziantep’e gidinden 4 arkadaş; viraj alırken direksiyon kilitlenmesi nedeni ile Direksiyonda bulunan Mustafa Türel feryatları arasında Şarampole yuvarlanmış ve Mustafa Türel olay yerinde vefat etmiştir. Araç bulunan Aydın Hepanıl , Selçuk Gür ve Çetin Özkaynak yaralı olarak kurtulmuşlardır.

Kayserispor Başkanı Üveys Molu yaptığı açıklamada; Mustafa ve Arkadaşları Şubat’ta evlenecek olan Mustafa Türel’e düğün hediyesi almak için Gaziantep’e gittikmekte olduklarını açıkladı.

Yaptığı açıklamada; Mustafa Türel’in yakınları Kayseri’ye gelerek genç futbolcunun cenazesini İzmire götürecekler diye gazeteye açıklamada bulunmuştu.

Yeni Asır Gazetesinde çıkan habere göre Kayserispor 9 Numaralı formayı sezon sonuna kadar giyilmeyek diye açıklamada bulunmuş.

Yine aynı gazetede Mustafa’nın cenazesi yüzlerce araç konvoyu ile Kayseri Atatürk Stadında ve şehirde dolaştırıldıktan sonra cenazesiye Babası Mehmet Türel’e teslim edildi.
Mustafa’nın annesi Hüsnüye Türel Nişanlısı  Tülay Doğaner ve kardeşleri tabuta sarılıp hıçkıra hıçkıra ağladılar.

Gece İzmir’e getirilen cenaze’yi İzmirspor Başkanı Doğan Uskanat yaptığı açıklamada Mustafa Türel için layık olduğu bir Cenaze töreni yapacaklarını belirtiyor.

Yapılan cenaze töreni ile İzmir Paşaköprüsü Kabristanında toprağa veriliyor.

Kayserispor Yönetimi ise Giresunspor ile oynayacağı maça Siyah forma ile çıkacaklarını ve ilk 15 dakikayı 10 kişi oynayacaklarını açıklarlar. 9 Numaralı forma sezon sonuna kadar giyilmemesi kararını açıklar.

Mustafa Türel Nişanlısı ile.

Mustafa Türel’in mezar taşında Kayserispor ve İzmirspor Logosu bulunuyor.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here