futbol-para

Bacasız Fabrikanın “Atık Maddesi” Cangele’ ye sahip çıkalım.

Sivasspor maçı sırasında ve sonrasında hep aynı soruyu sordum ama cevap bulamadım: “6 yabancı kontenjanından sadece 4’ ünü kullandığımız Engin, Okay, Sefa gibi gençlerin aynı anda oynadığı maçta neden Cangele kadroya bile alınmaz?”

6,5 yıl kadromuzda olan müthiş başarılara imza atan kaptan, sakat olmadığı halde kadroya alınmıyorsa bu kararın futbol ile alakalı bir nedeni olamaz. Her kesimden Taraftarın ve hatta yönetim kurulu üyelerinin dahi sevdiği Cangele eğer bu denli kesin ve kararlı bir karara maruz kalıyorsa kesinlikle bunun bir nedeni vardır. Mutlaka Futbol dışında bir terbiyesizliği vardır ki Cangele’ye böyle bir ceza veriliyor.(?) Yada bilmediğimiz başka bir durum var ki Cangele gibi bir oyuncuya ceza veriliyor.

Bu anlamsız kararın nedeni Taraftara ve de futbol kamuoyuna açıklanmıyor. “Cangele’ yi itibarsızlaştırma” amacına yönelik haberler yapıldı ancak hiç bir zaman Kulüp’ ten Cangele kararı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Zira bu kararın Futbolla, ve de Amatör Futbol ruhu ile de alakasını hiç bir Taraftar anlayamadı.

Taraftar futbola sevgisini amatör ruhla verir. Futbolun bu denli endüstrileşmesi ve de paranın bu kadar futbolun içine girmesi ile birlikte Taraftar futboldan dışlanmaya başlandı. Paranın tüm değerlerin önünde görüldüğü şehrimizde ise bu durum zaten kaçınılmazdı. Hemen de gururla yaptık benzetmemizi: “BACASIZ FABRİKA”. Yöneticilerimizin Kayserispor ile birlikte yakaladığı ekonomik başarıyı gururla adlandırdık. Kayseri’ ye bacasız bir sanayi kazandırmıştık. Bu gururla İstanbul Basınında yer bulurken hepimizin yüzünde bir tebessüm oldu???

Bacasız Fabrikamızın adı da Kayserispor idi. Hammaddeleri alıyorduk, biraz işliyorduk, boyuyorduk ve zengin müşterilerimize satıyorduk. İlhan Parlak, Gökhan Ünal, Mehmet Topuz, Serdar Kesimal, Hasan Ali Kaldırım ve de Amrabat’ ı değerlerinin üstünde sattık zenginlere. Fabrikaya giren hammaddeleri ya değerlendirip satıyorduk, yada atık madde olarak dışarı atıyorduk. Gözlerimiz zenginlere değerinin üstünde satılan değerlerimize çevrildi ancak atık madde damgasıyla atılan değerlerimizi unuttuk, görmezden geldik.

Taraftar olarak ise bacasız Kayserispor fabrikasının  çalışma sistemini asla anlayamadık. Çünkü Taraftar olarak biz olaya sadece futbol gözlüğüyle bakıyorduk. Fabrikamızda ise geçerli birim futbol değil paraydı. Bu sisteme Taraftar tamamen yabancıydı. Bacasız Fabrikanın iradeleri olaya futbol gözlüğüyle bakmıyorlardı. Bu yüzden Cangele gibi değerlerin fabrikada işlenmesi sonrası atık madde olarak atılması onlar için önemli değildi…

Taraftar ne istiyor?

Bacasız Fabrika Sistemini sessizce izleyen Taraftar tribünden uzaklaşmak haricinde iradenin yaptıklarına hep sessiz kaldı. Ancak artık Taraftar Cangele’ nin takımdan uzaklaştırılması ve de bu eylemin yapılış biçimini hazmedemiyor. Derinden homurdanlamalar artık sesli olarak dillendirilmeye başlandı. Taraftar Cangele’ yi izlemek istiyor. Yedek Kulubesinden ısınmaya gittiğinde heyecanlanan Taraftar artık Cangele’ yi kaptan olarak sahada görmek istiyor. Taraftar basın yada bazı borazanlar aracılığı ile Cangele’ ye hakaret ettirilmesine de tahammül edemiyor.

Taraftar başarının paylaşılmasını istiyor. Belki de bu yüzden attığı gol sonrası kollarını açarak Taraftara koşan Cangele’ yi seviyor.  Taraftar değerlerine sahip çıkmayı istiyor. Taraftar Cangele’ yi istiyor

Serdar ERBASI

https://twitter.com/SerdarERBASI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here