1-Acilen 50 Milyon TL (Nakit) Şirketleşmesi Gerekiyor.
2-Kayseri BŞB, Melikgazi BLD, Kocasinan BLD, Talas BLD, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri OSB, Elektrik AŞ vb. Şirketler ortak olmalı En Za 40 Milyon.
3-Dernek Üyeleri En Az 1 Bin TL vererek hissedarlıkta öncelik tanınmalı En Az 1 Milyon.
4-En Küçük Pay 1000 TL olmaz üzere sınırsız Herkes Ortak olmalı.
5-Yönetim Kurulu 2.Maddedeki büyük ortaklardan olmalı.
6-Profesyonel bir yönetici getirilmeli (Örnek Süleyman Hurma gibi).
7-SPK Kayıt olunmalı.
8-Şeffaf Bilanço ve Gelir Tabloları sürekli yayınlanmalı.
9-Alt Yapıya Önem verilmeli.Amatör Ligi BAL ligi, 3.Lig ve Hatta 2.ligde Altyapı takımlarımız olmalı. Bu takımlarda oynayan oyuncular bir sistem dahilinde Kayserispor A Takımına kadar gelmeli. Bu takımların hocaları Kayserispor’a hizmet etmiş yada Kayseri Futbolunu yakından tanıyan hocalardan olmalı.
10-Futbol’un yanı sıra Basketbol, Bayan Futbolu gibi branşlar olmalı.
11-Yaz Spor okullarına önem verilmeli. Okullar Kapanışı ile Açılışı arasında ücret dahilinde A Takımda forma giyen oyuncularında içinde bulunuğu hocalar tarafından eğitilmeli ve spora özendirilmeli. Bunun karşılığında makül ücretler alınmalı. İçlerinden yetenekli olanların Altyapıya dahil edilmeli.
12-Futbolcular ile Taraftar arasında bir köprü kurulmalı. Halk günü gibi haftanın bir günü Taraftar günü ilan edilip kaynaşma sağlanmalı.
13-Kayserispor Store Sözde değil gerçekte açılmalı. Büyük AVM’lerde A Takımdaki bazı futbolcuların forma imzalayarak satışlara katkıda bulunması.
14-Kayserispor Müzesi açılmalı geçmişi bu güne tanıtmalıyız.
15-Kayserispor’da forma giyen futbolcular için bir VAKIF kurulmalı. Aktif olarak forma giyen futbolculardan belli oranda bu vakfa katkı sağlattırılmalı. Düşkün, Hasta ve Bakıma muhtaç futbolcuları buradan yardım yapılmalı.
16-Kayserispor’a Emeği geçen futbolcuları bir şekilde Kayseri’ye davet ederek gönülleri alınmalı bir plaket verilmeli bu gelenek haline gelmeli.
17-Sözleşmesi biten futbolcuların valizlerini toplayarak gitmesi yerine bir törenle gönderilmeli. Yada sezona veda gecesi gibi bir gece düzenlenmesi.
18-Kombine Biletlerin düşük fiyatlarda tutulup Örneğin: 50-100 TL gibi. Bir önceki sezondan kombinesi olanlara + indirim yapılmalı. 65 yaş üstü ve 18 yaş altı taraftarlara indirim uygulanmalı. Aile Kombine bilet uygulamasına geçelmesi.
19-Kayserispor Basın Yayın organı oluşturulmalı. (Dergi gibi).
20-Onursal başkanlık öyle beleş olmamalı. Makamdan makama geçmemeli.
21-Sezon Açılışları Takım ile Taraftarın buluşma günüdür. Tekrar gündeme alınarak Çoşku ile yapılmalıdır.
22-Sponsörlük sözleşmesi yapılmalı. Bu Kayserispor anlaşmaya vardığı Lokanta, Giyim, AVM gibi kuruluşlardan alış veriş yapanlara KS pay verilmesi.
23-Futboluların Yerel yada Ulusal TV’lerde Reklamlarda oynattırılması.
24-…… Sizlerde Ekleyebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Sayın Baynal;
    Öncelikle sizinle meslektaş olmaktan dolayı ayrı bir onur hissettiğimi belirtmek isterim,
    Yukarıdaki maddelerin hepsine katılmakla beraber, bu süreci yürütebilecek yönetimde sizin de olmanız gerektiğini düşünmekteyim. Umarım sizin gibi değerli üstatları Kayserispor yönetiminde görürüz. Saygılarımla

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here