Tamsaha Dergisine Konuşan Arda Turan’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Bunları yapanlar, “Biz bu futbolcuları rahat bıraksak da işlerini daha rahat yapsalar, futbolumuz da bir adım daha ileriye gitse” diye düşünmüyor mudur sence? Olur mu? O zaman reyting alamazlar. Sonra herkes “Türk futbolu nereye gidiyor?” diyor. Oysa herkes kendi işini iyi yapsa futbolumuz çok daha iyi yerlerde olacak. Mesela herkes hakemlere yükleniyor.

Oysa hakemlerimiz bugün çok daha iyi maç yönetiyor. Onlardan çok memnunum.

Tabii ki takım kaptanıyım ve tepki veriyorum ama durup baktığımda hakemlerin büyük bir gelişme gösterdiğini görüyorum. Herkes kendine bakıp düzetmeye çalışsa çok daha güzel olacak. Bir şey söyleyeyim mi, Kayserispor’la berabere kaldık, zemin de kötü ama Kayseri’de oynamak çok hoşuma gidiyor.

Yöneticilerimiz, başkanlarımız 18 tane şöyle stat yapsalar da baksak futbolumuz nasıl ileri gidiyor. Kadir Has Stadı’nda oynamak gerçekten de farklı mı? Olmaz olur mu? Seyircinin bir “Oooo” diye bağırması bile hoşuna gidiyor insanın. Soyunma odaları harika… Bir de zeminini düzeltseler o güzelim stadın.

Gerekirse 6 ay maç oynatmasınlar ama zemini düzelsin. O stadı Kayseri’ye kim yaptıysa Allah ondan razı olsun.

arda-turan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here