Salı günü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Ankaraspor’un küme düşürümesi yönünde karar aldı.
Böylece Ankaraspor TFF 1.ligine düşürüldü ve 2010-2011 sezonunda bu ligde yer alacak.
Peki şimdi ne olacak?.
Herkesin merak ettiği şey bu.
Bunu hukuki yoldan irdeleyecek olursak.
1-TFF, FİFA ve UEFA’nın kararları neticesinde 2009-10 sezonundan itibaren bir biri ile ilişkisi olan takımların aynı ligde oynatılmaması yönünde karar aldı. Bunudu TFF sezon başında tüm kulüplere duyurdu. Sezon başında Ankaraspor-Ankaragücü birleşmesi operasyonları yapıldı. Ne hikmetse bir türlü bu gerçekleşmedi. Yada anlaşamadılar. Ligler oynanırken Ankaraspor’un yöneticileri hisselerini devir etmeden Ankaragücü yönetimine seçildiler. Bunun üzerine TFF hisselerini devir etmeleri yada Ankaragücü genel kurulunun yenilenmesi için 3 gün süre verdi.  
Bu süreye rağmen ne genel kurul yapıldı. Nede hisseler bir başkasına devir edildi. Bunun üzerine Salı günü TFF Disiplin kurulu Ankaraspor’un ligden düşürülmesi yönünde karar aldı.
2-Bundan sonraki uygulamada, Ankaraspor bu konuya Tahkim’e giderek itiraz edecek. Muhtemelen Tahkim PFDK’nın kararını onaylayacak.
3-Ankaraspor’un oynadığı maçların skorları olduğu gibi kabul edilecek ve diğer maçlar (Kayserispor maçıda dahil) hükmen 3-0 neticelenmesi yönünde tescil edilecek.
4-Ankaraspor UEFA’ya müracat edecek. Yaptırımı isteyenler onlar olduğu için TFF’nin kararını büyük bir ihtimalle onayacaklar ve resmen Ankaraspor küme düşmüş olacak.
5-Sezon sonunda Ankaragücü küme düşerse, Ankaraspor yine bir alt lig olan TFF 2.lige düşürülecek. Bu Gençlerbirliği- Hacettepe ikilisi içinde geçerli.

Melih Gökçek’in sık sık Gençlerbirliği-Hacettepe, Kayserispor-Erciyesspor, İstanbulspor-Adanaspor gruplarını dile getirdi. Hatta hızını alamayıp Altay-Erciyesspor maçının şike olduğu yönünde sık sık basına beyanatta bulundu. TFF’nin bu takımlar için bu kararı uygulamadığını söyledi durdu.
Melih Gökçek’te biliyor ki,
Bu uygulama 2009-2010 sezonunda TFF kurallarına eklendi.
Daha önce böyle bir kural yoktu.
Gökçek bile bile hedef saptırmaya çalışıyor.
Kayserispor – Erciyesspor ikilisinin hiç bir şekilde bağlantısı bulunmamaktadır.
Yönetimler, bütçeleri, gelirleri,tesisleri, idareleri farklı kişi ve kuruluşlardan oluşmaktadır.
Tek ortak noktaları ;
İsimlerinde "KAYSERİ" eklerinin bulunması.
Diğeri ise "ONURSAL BAŞKAN" ları.
Her ikisinde de "MEHMET ÖZHASEKİ".
Onursal Başkanlık gibi bir makamı Ne kanunen, nede hukuken bulunmamaktadır.
Kısaca,
Bir hafta içinde Tahkim Ankaraspor’un itirarızını kabul etmez ve PFDK’ın karırın onaylarsa  Kayserispor’un hanesine 3 puan yazılacaktır.
O tarihe kadar ve TFF’nin açıklamasına kadar bu maç oynanmamış sayılacaktır. Karanı neticisende hükmen 3-0 yazılacak ve Ankaraspor ile fikstür gereği oynayacak takımlar sırası geldiğinde hükmen galip sayılacaklardır. Bu büyük bir ihtimalle böyle olacaktır.

Benim anlamadığım,
Koskoca Ankara’da bu hisselere devir edecek adam bulamadılar mı?.
Benim kafamın almadığı bu.
Demek ki Melih Gökçek’te yaşlanmaya başladı.
Neyse 3 puanımız hayırlı olsun.
Ankaraspor’a ise geçmiş olsun diyelim.
Kendi düşen ağlamaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here